Wpis z mikrobloga

Mam auto w leasingu od 2021r, 30 września kończy mi się przegląd. Przeglądając dziś dokumenty zauważyłem, że w karcie gwarancyjnej mam zapis obowiązywania gwarancji do 5 października 2023. Czy mogę nie robić przeglądu w ASO? Jak rozumiem nie robiąc przeglądu tracę gwarancję (która notabene i tak się kończy) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy jednak mogę mieć jakieś nieprzyjemności u leasingodawcy i może mnie obciążyć karą? Leasing mam w BNP Paribas. #leasing #motoryzacja #samochody
  • 6
@login_cwiczebny: Przegląd obowiązkowy masz na myśli badanie techniczne? To to rozumiem że jest obowiązkowe wraz z pieczątką do dowodu rej. Bardziej chodzi mi o to, czy mając termin gwarancji producenta na wyczerpaniu mimo to moim obowiązkiem względem leasingodawcy jest wykonanie przeglądu w ASO by mi wpisali się do książeczki czy mogę to olać?
@SosPomidorowy tak chodzi mi o przegląd techniczny. Pierwszy jest po 3 latach, drugi po 5.

Nie wiem jak u ciebie, ale ja w transicie pojechałem normalnie na skp, o to starczyło. Pytałem nawet w ASO, to mi powiedział że oni nie robią tego, bo się nie opłaca.

Edit nie wiem czy to ważne, ale Santander
@SosPomidorowy: Jeśli na 100% wykupujesz auto, to nie ma konieczności robienia tego przeglądu w ASO. A nie myślałeś, żeby przedłużyć gwarancję? To wraz z przeglądami w ASO bardzo pozytywnie wpływa na jego późniejszą wartość i pozycję negocjacyjną przy sprzedaży. No chyba, że chcesz tym autem jeździć wiele wiele lat, wtedy faktycznie to nie będzie tak istotne.