Wpis z mikrobloga

Jak ktoś chce się bawić w retro granie to polecam emulacje z względu na save state-y. Normalnie zwykłego mariana jedynke nie mogłem przejść po parunastu próbach to już se miałem odpuścić bo to żadna przyjemność. Jak zmieniłem podejście i zacząłem używać save state-ów to w pierwszy dzień #!$%@?łem Super Mario Bros, Contre i Life Force. Używam ich na początku każdego poziomu i w trudnych miejscach i się mi zajebiście gra. Jeszcze polecam do emulacji używać retroarcha bo można se włączyć achievementy no i wszystkie emulatory oraz gry są w jednym miejscu ładnie tworząc kolekcje.
#hobby #retrogaming #retro #nes #pegasus #emulacja
  • 13
  • Odpowiedz
@Monsieur_V: "Po zakończeniu gry przytrzymaj przycisk A. Kiedy ponownie rozpoczniesz nową grę, gra przeniesie Cię na pierwszy poziom świata, w którym zakończyłeś grę." - to tak w skrócie. Czyli jak tracisz wszystkie życia na poziomie 6-2 to możesz nie startować od 1-1 ale znowu od 6-2
  • Odpowiedz
@Monsieur_V: Stare gry miały życia i game over z powodu dziedzictwa salonów gier – przejście gry zajmuje kilkanaście minut jeśli się nie ginie, żeby maszyny nie blokować, bo inni klienci czekają, a jeśli się ginie, to game over, też żeby nie blokować maszyny.
Większość gier na konsole 3 generacji ma kilkadziesiąt minut gameplayu jeśli pominie się powtarzanie całości spowodowane ginięciem, bo bez tego powtarzania mały Jimmy przeszedłby grę za $60 (dzisiejsze
  • Odpowiedz
  • 0
@vytah no mi się nie chce powtarzać w kółko więc mi godzina na przejście odpowiada, najdłużej mi zajął kid Icarus 3 godziny. Ja nie odczuwam przyjemności z grania w te same levele przez parę godzin dopóki ich nie przejdę.
  • Odpowiedz
@Monsieur_V: Robiłem tak jak Ty, do czasu aż zakupiłem oryginalnego Famicoma AV i zacząłem rozpracowywać te gry, tak jak dawniej. I naprawdę sprawiało mi to frajdę. Pamiętam choćby Big Nose Caveman - codziennie w pracy czekałem tylko aż wrócę do domu i znów zasiądę do grania. Codziennie dochodziłem dalej, aż chyba po tygodniu udało mi się ukończyć. Oczywiście codziennie leciałem od początku :) Niektóre gry mają jakieś ukryte kody np. na
  • Odpowiedz