Wpis z mikrobloga

Dlaczego tak ciężko się płaci gotówką, tylko "nie mam wydać" i to płatność 20-30zl, płacąc 50. a płacąc 100 to już tragedia...
Choć tutaj sądzę że to wina wyłączenie kierownictwa, które zabiera cały utarg i daje śmieszne ilości do kasy na resztę.

Najgorzej jest w żabce i biedronce, tam płacąc banknotem to przestępstwo.
  • 86
  • Odpowiedz
@WongielSilesia masz obowiązek zapłacić za towar/usługę, sprzedający nie ma obowiązku mieć wydać. To tylko dobra wola i nastawienie proklienckie sprzedającego gdy ma odpowiednia ilość drobnych.
Masa ludzi wypłaca 100 czy 200 zł, a potem kupują coś za 20 żeby rozmienić, czasami nie ma możliwości miec takiego zapasu jak trafi Ci sie 10 takich osób od rana.
  • Odpowiedz
@WongielSilesia brakuje 10 i 20 i 50 na rynku. Zobacz w obrocie sa same stare porozdzierane strucle. Malo jest nowych bankontow. 100 200 i 500 masz zylety nowki co chwile, z bankomatow malo wychodzi 20 i 50 a 90% ludzi dostaje juz wszystko na konto. Babeczka na rynku ma 10 klientow i kazdy zaplaci 100zl i juz po 15 minutach moze konczyc handel no chyba ze sobie zamowi 10000zl w 10zl zeby
  • Odpowiedz
To tylko dobra wola i nastawienie proklienckie sprzedającego gdy ma odpowiednia ilość drobnych.


@GeWa: i dla tego frajerzy od gotówki tracą klientów jak raz si e "sparzę" to więcej tam nie idę po zakupy.
  • Odpowiedz
@WongielSilesia jak pracowałam w papierniczym to ludzie notorycznie płacili grubymi za jakieś pierdoły. I jak jeszcze byłeś jednym z pierwszych klientów to spoko, bo coś tam w kasie było, ale potem był dramat. A w banku płaci się na wymiankę na bilon plus zdarzały się sytuacje, że nawet bank nie miał drobnych :/
  • Odpowiedz
Bo wszyscy co płacą gotówką rzucają same wysokie nominały a nie odliczone kwoty.


@MojHonorToWiernosc: Bo tak #!$%@? działają bankomaty xD Widziałeś żeby bankoma wypłacał 10 albo 20zł?

masz obowiązek zapłacić za towar/usługę, sprzedający nie ma obowiązku mieć wydać. To tylko dobra wola i nastawienie proklienckie sprzedającego gdy ma odpowiednia ilość drobnych.


@GeWa: ja przypominam że sprzedawca ma obowiązek posiadania terminala od 1 stycznia 2022.
  • Odpowiedz