Wpis z mikrobloga

Domofon / wideodomofon przewodowy ale z WiFi - czy coś takiego znacie?
Mam działkę - płot jest daleko od domku. Więc nie chce tego łączyć po WiFi - wolę po kablu. Bo mam prościej przekopię / zakopię i mam spokój na lata.
Ale jak mnie nie ma na działce chciałbym móc podpatrywać co się dzieje. Więc dobrze aby odbiornik który jest w budynku miał już WiFi i miał możliwość połączenia się z aplikacją.

Na początku myślałem o #ring ale on jest tylko w wersji bezprzewodowej. A dla mnie lepsze było by przewodowe rozwiązanie.

Kojarzycie może tego typu wideofony?

#ringdoorbell #alexa #iot #smarthome #inteligentnydom #bezpieczenstwo #domofon #domofony #pytanie #pytaniedoeksperta
Turysta10 - Domofon / wideodomofon przewodowy ale z WiFi - czy coś takiego znacie? 
M...

źródło: wpx_8393cfc6e9e86eede28b8bbdb7ad0d02

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Domofon / wideodomofon przewodowy ale z WiFi - czy coś takiego znacie?


@Turysta10: domofon "jak tam chcesz" ale który wypuszcza obraz z wbudowanej kamerki po onvif standardzie - wtedy dodajesz do systemu jakiś (kolwiek) ip-nvr bylejaki onvif zgodny, z którym łączysz się już zdalnie - a on pośredniczy w odbieraniu (i ew. rejestracji) obrazu z kamerki domofonu, i przekazuje do twojej/swojej aplikacji na telefonie, przez chmurę czy bezpośrednie połączenie czy jakkolwiek
  • Odpowiedz
@Turysta10: mam z Hik'a i działa to bardzo dobrze. Instalacja idzie dwużyłowym przewodem, który jednocześnie służy za sygnał i zasilanie. Do tego obsługa i powiadomienia na telefonie
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque: Brzmisz jakby zawołał Cię tag #pytaniedoeksperta ;-)
W pierwszej chwili za dużo nie skumałem... na szczęście podałeś wiele słów kluczowych więc wszystko sobie wygooglam i znajdę rozwiązanie. Dzięki wielkie.

Pytanie czy ta ścieżka którą podałeś wymaga wiele konfiguracji ręcznej przy starcie i utrzymaniu systemu na lata?
Bo ja preferuje rozwiązania "pudełkowe" tak abym nie musiał się bawić w konfiguracje za dużo
  • Odpowiedz