Wpis z mikrobloga

Zostały mi jeszcze tylko 2 dni do przedstawienia krótkiej prezentacji dotyczącej dwóch artykułów naukowych, która będzie decydowała o mojej przyszłej karierze. Dali mi na to niecałe 2 tygodnie, a ja jestem dopiero w połowie drugiego artykułu i doszłam do jakiejś bariery. Czuję już taką presję i niemoc, że mam ochotę to rzucić i nie mogę już patrzeć na te wszystkie wzorki ()

Zaczynam mieć myśli, że skoro dali tylko dwa tygodnie, to ta praca będzie w takim tempie i skoro nie wyrabiam ze zwykłymi dwoma 20 stronowymi artykułami, to jak ja sobie w ogóle mogę myśleć, że dam radę w tym zawodzie. Nachodzą mnie już myśli, że może jednak powinnam pracować w zwykłym kołchozie, a nie w dziedzinie, w której mam wykształcenie. Po co mi były te studia (°°

Jak znaleźć chęci do pracy pod presją?!


#pracbaza #studbaza #zalesie
  • 17
@etepetete: nie wyobrażam sobie referować czegoś, czego sama nie rozumiem. Niestety nie tędy biegnie droga do sukcesu. Chociaż może spróbuję zobaczyć, jak ten chat jest w stanie skrócić dane rozważania...

@WeunianyTrampek: śmieszki śmieszkami, ale drugi raz w ten dialog nie wejdę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@etepetete: no raczej w pracy naukowej szybko się zorientują, że nie ogarniam tematu. Takie oszustwo, że czytam rzeczy przygotowane przez kogoś (w tym wypadku coś) innego i nie rozumiem skąd się wzięły skończy się szybkim wyleceniem z roboty. Dałabym sobie tak ze 3-5 miesięcy, aż się zorientują xD
@Krolowa_Nauk: Stworzenie krótkiej prezentacji na podstawie dwóch artykułów naukowych o łącznej długości 40 stron w ciągu zaledwie 2 dni może być wyzwaniem, ale jest to możliwe, jeśli skoncentrujesz się na najważniejszych punktach. Oto kroki, które pomogą Ci przygotować skuteczną prezentację:

Dzień 1: Analiza i przygotowanie materiałów

Wybór kluczowych punktów: Przeskanuj oba artykuły, aby zidentyfikować ich główne tematy, pytania badawcze, metody, wyniki i wnioski. Wybierz te elementy, które są najważniejsze i mają
@Krolowa_Nauk: Stworzenie krótkiej prezentacji na podstawie dwóch artykułów naukowych o łącznej długości 40 stron w ciągu zaledwie 2 dni może być wyzwaniem, ale jest to możliwe, jeśli skoncentrujesz się na najważniejszych punktach. Oto kroki, które pomogą Ci przygotować skuteczną prezentację:

Dzień 1: Analiza i przygotowanie materiałów

1. Wybór kluczowych punktów: Przeskanuj oba artykuły, aby zidentyfikować ich główne tematy, pytania badawcze, metody, wyniki i wnioski. Wybierz te elementy, które są najważniejsze i