Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie grę na PS5 God od War Ragnarok z OLX. Po wlozeniu płyty do konsoli instalacja zatrzymuje się na 70% błąd CE-100005-6. Nie klikałem w aplikacji OLX że wszystko jest ok więc kasa jeszcze nie przepadła. Oczywiście sprzedający pisze "u mnie działało". Jakie kroki mogę podjąć? W aplikacji OLX mam tylko opcje zgłoszenia jeżeli paczka jest pusta lub znajduje się w niej inny towar niż w ofercie? Co mogę zrobić by odzyskać pieniądze?
#olx #playstation5 #januszebiznesu
machobuzon - Kupiłem sobie grę na PS5 God od War Ragnarok z OLX. Po wlozeniu płyty do...

źródło: temp_file4260928159829902806

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
CE-100005-6


@machobuzon: CE-100005-6
Wystąpił problem podczas odczytu płyty.

Wyłącz konsolę PlayStation®5, odłącz przewód zasilający, a następnie podłącz go z powrotem. Zrestartuj konsolę PS5™. Spróbuj włożyć inną obsługiwaną płytę. Wyczyść płytę miękką, czystą szmatką, aby usunąć wszelkie zabrudzenia.
  • Odpowiedz
@machobuzon: Obawiam się, że OLX się wypnie bo dostałeś płytę z grą. Czyli wg nich wszystko ok, a czy działa czy nie to nie ma znaczenia. Przynajmniej tak wychodzi z ich regulaminu moich doświadczeń.
  • Odpowiedz
@machobuzon: a no to faktycznie, może być coś na rzeczy.
Pytam bo kolega miał problem z Ratchetem i testował parę płyt i zawsze ten sam błąd - finalnie nawet ten z PS+ mu nie zadziałał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Próbuj zgłosić, że dostałeś uszkodzone a nie było tego w opisie.
  • Odpowiedz
  • 0
@langigd byłem dzisiaj w CEX i tam jak na się kartę to można za free regenerować płyty. Nic niestety nie dało. Mówili że dvd są miękkie i można spokojnie naprawić takie rysy ale blu-ray są zbyt twarde i regeneracja nic nie daje. Koleś z olx ewidentnie założył konto tylko pod tę sprzedaż. Konto założone w tym miesiącu i brak opinii. Sprawa zgłoszona na OLX i dostałem odpowiedź że weryfikują sprawę.
  • Odpowiedz
@machobuzon:
Jak sprzedający nie wykluczył rękojmi, to złóż reklamuje. Wtedy musi się on do niej ustosunkować w ciągu 14 dni, a jak odrzuci, to musi to uzasadnić (tekst typu "u mnie działało" to nie jest uzasadnienie, ani też ustosunkowaniem się do reklamacji). Brak odpowiedzi jest tożsamy z uznaniem roszczenia w całości.
Przez pierwsze 12 miesięcy domniema się, że wada istniała w momencie sprzedaży i to sprzedawca musi udowodnić, że tak nie
  • Odpowiedz