Wpis z mikrobloga

@kociuba: Kraków rynek wtórny. Mieszkanie wystawione 539k pod koniec lipca, "przeleżało" cały sierpień, w ostatnim tygodniu spadło na 519k. I takich spadków widziałem kilka, ale widziałem też wzrosty, gównie rynek pierwotny.

Wszystko zależy od konkretnego przypadku, znam gościa, na, co dwa lata temu wystawił ruderę do remontu generalnego łącznie z oknami za 420k, co pół roku podwyższał cenę, a największy skok był w lipcu, gdy wszedł program, podwyższył do 540k i
Kraków rynek wtórny. Mieszkanie wystawione 539k pod koniec lipca, "przeleżało" cały sierpień, w ostatnim tygodniu spadło na 519k. I takich spadków widziałem kilka, ale widziałem też wzrosty, gównie rynek pierwotny


@Serghio: Możesz napisać coś więcej o tym mieszkaniu. Ja już kupiłem na Beke, ale z ciekawości szukałem dla znajomych i w budżecie do 600k nowe budownictwo przy tramwaju nie istnieje :/
@kociuba: na rynku wtórnym te ceny są teraz często życzeniowe i wystawiający zdają sobie z tego sprawę, ale specjalnie tak robią bo mają nadzieję że jak sobie unegocjujesz trochę to będziesz bardziej skłonny kupić ich paździerz niż gdyby od razu było taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) W większości mieszkań które ostatnio oglądałem (1M+, Wwa), agent/sprzedający sam z siebie od razu oferował opuszczenie 5-10%, ale zawsze było coś
@wetorek2: Nowa Huta, os. Hutnicze, ok 50-53m2, raczej nie nowe, choć na upartego dałoby się zamieszkać, już jest zarezerwowane. Trochę się spóźniłem, bo sam chciałem je zobaczyć, akurat szukam w tamtych rejonach. Średnio raz na tydzień pojawia się coś, co można zobaczyć, tutaj faktycznie jest "susza".