Wpis z mikrobloga

Jako żem laik, to pytanie do Was. Co myślicie o tej konfiguracji:

-Intel i5-12600K
-ZOTAC GEFORCE RTX3070 8GB
-Gigabyte Z790 GAMING X
-KINGSTON 16GB DDR5 6000MHz CL40 Fury Beast Black

Zależy mi na 60fps w 1080p. Warto iść w taki zestaw, czy może przesadzam z ddr5 i uderzyć w ddr4 i np. GIGABYTE B660M? Przyoszczędzę jakieś 700zł.

#pc #pcmasterrace
  • 13
@adrneu: na tym zestawie pograsz we wszystko obecnie w fullHD, co do roznicy w pamieci i oszczednosci aż 700zl to moze zobacz jakis filmik porownawczy na yt i sam zadecyduj, tutaj akurat nie doradzę :)
@kidi1: Domyślam się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardziej chodzi mi o kwestie tych ddr-ów, ale z tego co czytam chyba faktycznie nie ma sensu przepłacać.
i5-12600K


@adrneu: ja bym wybrał Ryzen 5 7600X, chyba że tylko i wyłącznie grasz ;) ale do jakiegokolwiek innego multitaskingu Ryzen byłby lepszy. plus masz pewność, że podstawka nie zmieni się za generację, AMD jest znacznie bardziej długowieczne
@Retsew: Im mniej wydam tym lepiej ¯\(ツ)/¯ Było 5k, a właśnie zjechałem do 4k za: 12600k, 3070, gigabyte b660m, 32gb 3600 cl18 + obudowa, zasilacz i dysk. Zaraz sprawdzę ile wyjdzie za Twoją propozycję :) Jestem raczej niedzielnym graczem, więc na upgrady się nie nastawiam. Dziękuję za odpowiedz.

Sprawdziłem i cenowo wychodzi praktycznie to samo, 300zł mniej za konfiguracje wymienioną przez Ciebie.
@winsxspl: Do multitaskingu ryzen bylby lepszy? Zwlaszcza z wieksza iloscia rdzeni intela? Dziwna logika.


@krzywy_kanister: rdzenie efficient o mocy co najwyżej porównywalnej z nisko taktowanymi Core 2 Duo w czymś mają pomóc? co najwyżej obniżyć pobór prądu w idle, bo nawet w stresie ciągną porównywalną ilość. jeden i drugi ma 6 pełnych rdzeni i 12 wątków, z czego pierwszy pozbawiony jest problemów z rozdzielaniem zadań na rdzenie przy starszych grach.