Wpis z mikrobloga

Change my mind: W Polsce jazda na suwak nigdy nie będzie dobrze działała. A dlaczego?

Jeżdżę dość często droga w moim mieście na której w godzinach szczytu zawsze obowiązuje jazda na suwak ze względu na mocne spowolnienie ruchu w tym miejscu (praktycznie się stoi) - dwa pasy, lewy zamienia się na parking.

Pomijam auta które wbijają na prawy pas 10/20/50m przed końcem lewego, bo to może kiedyś się naucza.

Prawdziwym problemem są… kobiety.
I nie chce tu nikogo obrażać, czy oceniać umiejętności prowadzenia pojazdu. Chce jedynie zwrócić uwagę na fakt, ze kobieta prowadząca auto, patrzy się jedynie do przodu tylko na swój pas. Nigdy na otoczenie.

Na tej drodze, gdy dojeżdżam do końca pasa i wrzucam kierunek, to większość kierowców wpuści mnie jeśli to moja kolej na znalezienie się na prawym pasie. Ale nigdy nie zrobiła tego kobieta. I one nie robią tego chamsko, bo zawsze się im przyglądam. One po prostu mnie nie widza i nie maja pojęcia, ze chce wjechać na ich pas.

#samochod #drogi
  • 3
@adamczwa: W gdańsku jak byłem na urlopie wszystko sprawnie szło, tylko u mnie w pipidówku dolnym połowa wjeżdża w środku pasa bo przecież ich nie wpuszczą a druga połowa zamiast elegancko jeden po drugim pcha się po 5 przed 1 samochodem
Prawdziwym problemem są… kobiety.

I nie chce tu nikogo obrażać, czy oceniać umiejętności prowadzenia pojazdu. Chce jedynie zwrócić uwagę na fakt, ze kobieta prowadząca auto, patrzy się jedynie do przodu tylko na swój pas. Nigdy na otoczenie.


@adamczwa: Ja to z moją dziewczyną boję się jeździć, siedzi cały czas na dupie, biegi jej nie wchodzą, gaśnie pod górkę, łapie pobocze, z rowerzystami mija się na zapałki, losowe manewry w losowych momentach,