Wpis z mikrobloga

We wtorek lecę na 10 dni na maltę. Macie może jakieś ogólne wskazówki co do organizacji wyjazdu, ciekawe smaczki po za najpopularniejszymi miejscami do zobaczenia? Zaplanowany wyjazd żeby w 7 dni objechać transportem publicznym po każdym zakątku z kartą explore, ale może ktoś coś dorzuci od siebie?

#malta #podroze #podrozujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: spacer od Wied il-Għasri przez panwie solne do Marsalforn północnym wybrzeżem Gozo był fajny te kilka lat temu. Bardzo mało ludzi.

Tutaj jest też fajna dziura w skałach, do której skaczą miejscowi (ja się nie odważyłem), ale trzeba spory spacerek zrobić przez co miejsce raczej niepopularne (a przynajmniej takie nie było kiedyś). Pamiętam, że nazbierałem tam sobie soli z okolicznych dziurek w skałkach.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: My samochodem jeździliśmy Citroen C3 Aircross i wtedy Malta i Gozo (są promy co pół godziny) wydają się bardzo małe. Ruch lewostronny i wewnętrzny samochód na rondzie ma pierszeństwo.

Valletta swoją drogą, natomiast widoczki jak się idzie przy klifach lub innym nabrzeżu cudowne i takich okolic jest tam mnóstwo.
  • Odpowiedz