Wpis z mikrobloga

@cardenas:

Art. 2. [Ślubowanie poselskie i senatorskie] - Wykonywanie mandatu posła i senatora.

1. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu poseł składa na posiedzeniu Sejmu ślubowanie następującej treści:

"Ślubuję uroczyście jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej."


Ślubowanie może być złożone z dodaniem słów "Tak mi dopomóż Bóg".


dla porównania radny sejmiku

Art. 22. [Ślubowanie
  • Odpowiedz
  • 19
@makrel_gieldowy: Ciekawa rozbieżność w tych ślubowaniach. Z ciekawości sprawdziłem też jak wyglądało ślubowanie posłów w PRL. Tam też jest napisane o Narodzie Polskim.
Wiadomo jaka nacja lubuje się w takich prawniczych szczegółach, więc nie zdziwiłbym się jakby na początku III RP specjalnie tak skonstruowali przysięgę posła i senatora.
cardenas - @makrel_gieldowy: Ciekawa rozbieżność w tych ślubowaniach. Z ciekawości sp...

źródło: slubowanie prl

Pobierz
  • Odpowiedz
@cardenas: Czemu wy prawacy jesteście tak uparci na to aby grać w gry których wiadomo że nie wygracie?

No dobra, możesz złośliwie udawać że ta złośliwa pyskówka Żukowskiej to nie był żart. Punkt dla ciebie.

To ja teraz przypominam że Mentzen powiedział że chce Polki bez gejów, Żydów i UE.
Makao i po makale. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@paulhilbert68: no to idź protestuj, skończy się na tym że przyjdą 3 osoby i będą wasze zdjęcia w necie latały i będą ludzie się z was śmiali. Polacy to głupi naród, wolność mogą stracic, godność mogą stracić, ale jak zabrakło kiełbasy w sklepie to komunę obalili.
  • Odpowiedz
@cardenas Jak dla mnie, to za to w pierdlu powinna juz siedzieć.

@FuckYouTony Klasyczny korporacjonizm, wolny rynek wywrócony do góry nogami. Dla lewaka tak właśnie wygląda wolny rynek, do złudzenia przypominający obozy na syberii. Masa robi za grosze, a władza nie do ruszenia, daleko za uralem.
  • Odpowiedz
@cardenas: w partii jest uprzywilejowana jako kochanka Czarzastego ale co ciekawe tam nikt się z takimi rzeczami nie kryje, to taki typowy postsowiecki burdel.
  • Odpowiedz