Wpis z mikrobloga

Czy ogniska osteolityczne (2 sztuki, ok 6x3mm) w kręgu szyjnym (C6) mogą być spowodowane jakimś wcześniejszym urazem, np. z dzieciństwa? Raczej nie jest to trwający stan zapalny ponieważ CRP mam ok, nie czuję sie również chory na nowotwór (a już na pewno nie jak osoba chora na nowotwór złośliwy z przerzutami- a to jest czeste przy takiej chorobie podobno). Nie wydaje mi sie by ten kręg był w moim przypadku przeciążany. Oczywiście lekarz pierwszego kontaktu wystawił mi kartę DILO i jestem umówiony już na wizytę u onkologa jednak po prostu chciałbym uspokoić trochę głowę. Zakladam oczywiście najgorsze ale tak na logikę nic nie wskazuje na nowotwór-nic mnie nie boli, żyję w miare zdrowo, zdrowo sie odżywiam, nie mam nudności. Boli mnie jedynie głowa ale to dlatego, że 2tyg temu doznalem wstrząśnienia mózgu. Czy jest tu na sali lekarz? :) skąd to się u mnie mogło wziąć? Moja babcia ze strony taty ma zaawansowaną osteoporozę, czy ja rownież mogę to mieć stąd te ogniska #pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna
  • 1