Wpis z mikrobloga

#komputery #majsterkowanie

pytanie za 100pkt w mojej ulubionej myszy przestał reagować LPM więc wyszukałem dawcę i elegancko przelutowałem stycznik myszka dostała nowe życie i reaguje jak nówka sztuka jednak z powodu że życie to ur.wa i nie ma nigdy łatwo się okazało że mimo poprawnego działania kliku nie działa przytrzymanie i nie można przesuwać obiektów jakieś pomysły oczywiście w między czasie rozebrałem stary stycznik oczyściłem podpiłowałem co trzeba sprawdziłem multimetrem zwieranie i wygląda że działa całkiem poprawnie więc jak trzeba będzie przelutuje nazat tylko zastanawiam się czemu to przytrzymanie nie działa z grubsza w środku takiego stycznika nie ma nic skomplikowanego co by ograniczało ta funkcję
  • 3
zastanawiam się czemu to przytrzymanie nie działa z grubsza w środku takiego stycznika nie ma nic skomplikowanego co by ograniczało ta funkcję


@Wilson_: raczej microswitcha, zasadniczo są tam 3 styki, NO NC i COM, może to jakaś dziwna myszka i wykorzystuje oba sygnały, a w nowym switchu nie działa jeden z sygnałów?
@marek22: @wypokowy_expert powróciłem do oryginalnej konfiguracji okazało się że przeczyszczenie tego microswitcha naprawiło go i myszka dalej działa na tym właściwym przy okazji podlutowałem zasilanie w dawcy które nie kontaktowało i dawca ostatecznie tez przestał być dawcą