Wpis z mikrobloga

Weź pod uwagę, że steam deck ma paskudny ekran rodem z tanich marketowych tabletów za 400zł co według mnie skreśla to urządzenie.


@kluha666 @MrPrado30: na głównym komputerze używam OLEDa 120Hz (LG C2), na telefonie AMOLEDa, na Switchu OLEDa - a ekran ze Stamdecka nie jest wobec nich szczególnie zły. Mowa o wersji gloss

Jest lepszy niż wiele paneli VA, czy ekranów w tanich laptopach. Absolutnie nie jest słaby, mam porównanie z
Atreyu - >Weź pod uwagę, że steam deck ma paskudny ekran rodem z tanich marketowych t...
@kluha666: kup oficjalnego refurba albo używkę na olx. W najgorszym wypadku sprzedasz i nie stracisz. Nie wiem w czym mają być lepsze komentarze wykopków od pełnoprawnych recenzji i pytanie czy potrzebujesz widzieć 10 wpisów "kup tego decka", żeby zdecydować się czy co potrzebujesz?

Steam Decka mam, polecam, ale od razu uprzedzam - jeśli dotychczas grałeś na klawiaturze i myszce, to tutaj masz wbudowanego pada. Jeśli chcesz grać na klawiaturze i myszce
@kluha666: Jak chcesz se popykac w jakies Vampire Survivors czy Halls of Torment albo gry z jakiegos pegasusa to spoko. Do takich gier jak Dark Souls 2 czy Kingdoms of Amalur tez spoko. Na chillu se pograc w jakas strategie turowa pod myszke czy city buildera tez mozna.

Gorzej jak w takie gry typowo pod myszke i klawiature, jak np. jakies MMO, MOBA, czy RTS. Strzelanki mozesz teoretycznie przypisac myszke do
@kluha666: Ja kupiłem, mimo że teoretycznie mam zestaw ps5 plus dobry OLED.Jeśli masz zamiar grać w nowe tytuły AAA to sobie daruj, jeśli natomiast masz do nadrobienia tytuły sprzed lat, ewentualnie planujesz granie w indyki to bierz w ciemno.
Urządzenie ma swoje wady i często trzeba się nagimnastykować, żeby coś odpalić ale generalnie spełnia swoje zadanie i ja osobiście jestem bardzo zadowolony.
@kluha666: ja kupiłem steamdecka , bo miałem sporo kasy w skinach z CS. A w cs już nie gram więc.... Nie było mi szkoda kasy. Nie jestem maniakiem gier, raczej niedzielny gracz... Kompa mam średniego , więc nie wszystko odpalę na nim. Po miesiącu użytkownika mogę śmiało polecić.
W Rdr2 gra się zajebiście. Ekran jest dobry według mnie. Duży plus , że można grać gdzie się chcę. Jak dużo wyjeżdżasz to
@kluha666:ja zakupu nie żałuję. Byłem RPG-owcem a mam niesamowitą frajdę ogrywając platformówki. Dzięki steamdeckowi wróciłem do grania i nie jestem przykuty do komputera.
Ekran mi nie przeszkadza, całkowicie spełnia moje oczekiwania.
o ile na tej wbudowanej rozdzielczości 1280x800 wygląda przyzwoicie i śmiga (D4 na low stabilne 60 fps, indie praktycznie bez żadnych kłopotów), tak z ekranem zewnętrznym będzie wydajność podobna do laptopa ze zintegrowaną grafiką.


@Eshirael: Nic nie stoi na przeszkodzie aby po podpięciu do zewnętrznego ekranu nadal grać na 1280x800 lub na 1280x720 z upscale'owaniem przez FSR, ja tak gram podpinając Steam Decka do TV 4K i wygląda to całkiem dobrze.