Wpis z mikrobloga

Nad Bałtykiem zakończył się sezon.

Był jedyny w swoim rodzaju bo pomimo, iż mieszkam tu od ponad 30 lat każdy z moich znajomych prowadzących inny biznes niż gastronomia potwierdza:

Polacy zwariowali na punkcie maskotek z Aliexpress.
Hitem okazały się gęsi kupowane masowo za 80-120 zł sprowadzane jeszcze w marcu za 12.68 PLN lub te większe sprzedawane za 220 a sprowadzane wcześniej za kwotę 23 PLN.
Każdy z kupujących znajomych jak co roku dogaduje się razem co wcześniej zamówić żeby mieć ten sam badziew na straganach.

Jednak najlepszą akcja jaka usłyszałem w tym roku to sprzedaż maskotki lwa za 750 PLN kupionego wcześniej za niecałe 60 PLN :D
To podobno sprzedawało się lepiej niż można przypuszczać :D

Logiki Polaków nad Bałtykiem w tym roku nie da się już wytłumaczyć niczym :D

#polska #wakacje #wczasy #ciekawostki
Caracas - Nad Bałtykiem zakończył się sezon.

Był jedyny w swoim rodzaju bo pomimo, i...

źródło: temp_file4204477927841497029

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • 9
@Caracas był też jedyny w swoim rodzaju że względu na skalę oszustw podatkowych np:
brak możliwości płacenia kartą w wielkich sklepach - brak nawet kasy fiskalnej, nabijanie na kasę tylko tych transakcji, które są kartą płacone. A szczyt który widziałem to sprzedawanie w restauracjach i barach coca coli i innych podobnych napojów na obniżoną stawkę VAT 8% jako soki a nie jako napoje że stawką 23%
  • Odpowiedz
@Caracas: Wiesz co, myślę, że chodzi o "prestiż". Próżni ludzie kupują drogie rzeczy tylko dlatego, że są właśnie drogie. Nie ma znaczenia realna wartość, tylko udowodnienie, że "mnie stać".

Był koleś co sprzedawał jajka chyba po 20 zł za sztukę i dawał im jakąś pieczątkę czy jakiś tam swój "certyfikat" i też ludzie kupowali.
  • Odpowiedz
  • 21
@Caracas ten zrzut z apki aliexpress to fake, sam kupowałem takie gęsi zanim to było modne i za 12 zł to było 50cm wg chińczyka, czyli tak naprawdę 40 cm.
a taka z obrazka to ponad 100zł zawsze kosztowało. taki zrzut ekranu teraz mogę ci zrobić, pokaż niżej jakiego rozmiaru dotyczy cena, bo na Ali zazwyczaj jest kilka przedmiotów w tej samej aukcji i zdjęcia są z najdroższego, a cena z najtańszego.
szuineg - @Caracas ten zrzut z apki aliexpress to fake, sam kupowałem takie gęsi zani...

źródło: temp_file1244051298755375253

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gumaa co Ty to dupisz chłopie. W kolejce za tym stał typ co miał czapkę z daszkiem na której miał litery na rzep „Jeb*ć PiS” . Ci sami ludzie pierwsi stali by złożyć papiery o to 500+. W internecie jak to w internecie. Każdy mądry. A realu jak to w realu. Chodzi w takiej czapce bo to modne a pójdzie i odda głos na nich.
  • Odpowiedz
@Caracas:

Każdy z kupujących znajomych jak co roku dogaduje się razem co wcześniej zamówić żeby mieć ten sam badziew na straganach.


To musiało być coś grubszego, jakiś viral na necie czy coś jak z rekinami kilka lat temu. Bo to nie kwestia straganów nad Bałtykiem tylko w całej Polsce te gówniane gęsi sprzedawali.
  • Odpowiedz
@Caracas: No trochę Cię kolego poniosło z tymi cenami bo też mam znajomego (co prawda nie nad morzem), który handluje na straganie takimi rzeczami i sam mi w tym roku załatwiał gąskę i te popularne breloczki z butami Nike, Adidas. Marża oczywiście jest na tym spora ale nie aż 500% ;)
  • Odpowiedz
@suzaku0 no i już masz 40% więcej niż pierwotnie mówiłeś. Dojdzie koszt wysyłki j się rozmywa różnica. po dwie sztuki to może i wyślą za darmo chociaż nic pewnego. drugie pytanie czy to link z google czy zalogowany jesteś?
  • Odpowiedz