Wpis z mikrobloga

Dostałem dwa tygodnie temu na urodziny komiks Mieszko i tak mnie pochłonęły komiksy że postanowiłem zacząć czytać. Na tą chwilę mam takie, nie mam jeszcze sprecyzowanego gustu dlatego kupuje jak leci różne żeby wyrobić sobie perspektywe.

Podajcie swoje top 5 od czego warto zacząć by poznać świat komiksu.

Marvel i DC odpada na starcie. Nie mój klimat. Lubię sci-fi, historię, fantasy, tematu społeczne.
Na tą chwilę chce przeczytać:
1. Maus
2. Sninkiel
3.fastnachspiel
4. Ekspedycja
5. Jodorowskiego seria metabrony i technokaplani

#komiks #komiksy
Nester86 - Dostałem dwa tygodnie temu na urodziny komiks Mieszko i tak mnie pochłonęł...

źródło: IMG_20230901_195131

Pobierz
  • 10
@Nester86 jestem w podobnym miejscu co Ty bo co prawda marvela i dc czytam od jakiegoś czasu, to teraz próbuje czegoś innego, europejskiego komiksu.
Póki co spodobał mi się Skorpion, świat akwilonu dorzucam, jak brakuje do darmowej wysyłki i czyta się w miarę spoko.
  • 0
@panpikuss: kupujesz nowe czy używane?
Patrzysz na pierwsze wydania? Bo udało mi się ostatnio kupić Funky Koval za 150zl a warte jest 250 z tego co widzę. I tak się zastanawiam czy jak już kupuje to nie celować w pierwsze wydania żeby jak najmniej na wartości traciło.
@Nester86 w przeciwieństwie do mojego portfela lubię serie, najlepiej kilkutomowe, więc wydania raczej najnowsze/te z których dostanę całą serię. Zmienią coś w okładkach między wydaniami i brzydko wygląda na półce.
Kupuję nowe, raz wypożyczyłem w bibliotece bleee
No niestety hobby drogie a jeszcze ta moja potrzeba posiadania nówek ehh
  • 0
@panpikuss: ja dużo jeżdżę w promieniu tak +200km od Łodzi więc wyszukuję jakieś okazję po wiochach i kupuje na olx z odbiorem osobistym
Ja za to mam silną potrzebę takiego kopania i szukania gdzie mogę się wyżyć. Jeszcze jak widzę że ktoś ma inne komiksy to dobieram tak żeby jeszcze ugrać coś z ceny
  • 0
@panpikuss: patrzę tych łupieżców i wydają się być zajebiste. Daj znać jak przeczytasz to może też sobie zamówię.
Właśnie takie koncepty lubię. Różne warianty historii. Komiks pozwala.na ogromną swobodę pokazania tego co ma się w głowie