Wpis z mikrobloga

@AlienFromWenus Haha widzę, że zdenerwował Cię mój komentarz. Dla mnie "ciepło domowego ogniska" to taka dobra energia, a jednocześnie spokój, którego potrzebuje każdy w normalnym, fajnym związku.

To jednak rola kobiet żeby to "dać".
Każdy normalny facet chce wracać do domu właśnie dla tego - że będzie tam szczęśliwa kobieta, która da mu to ciepło i taki spokój, że cokolwiek by się nie działo, to razem sobie poradzą z każdym problemem. :)
@Nemayu: a jakie ciepło daje rodzina? W sensie wiem że jakieś uczuciepsychicznie ale nie bardzo znam definicję
Chodzi o empatię wobec domowników?
Pytam bo niedawno poznałam określenie że muzyka też może być ciepła.
@agacik92:

Tak naprawdę nigdy nie rozumiałam tego określenia.

ale czy on również daje jej jakieś ciepło czy same problemy i zły humor który ona musi zawsze mieć energię by pokonać? Czasem to salomon z pustego nie naleje a jak kobieta pracuje to też ma gorszy dzień i chce wrócić do domu gdzie odpocznie a nie jeszcze będzie ganiać wokół faceta
@AlienFromWenus Oczywiście, że mężczyzna też powinien dawać ciepło, ale przede wszystkim jego rola to dawać Ci bezpieczeństwo i ochronę. Facet lubi czuć się potrzebny. My kobiety często o tym zapominamy i chcemy być takie samowystarczalne, a przez to faceci czują się zbędni. Wtedy najczęściej związki się rozpadają i faceci idą "szukać dalej".

Oczywiście, życie to życie. Każdy ma gorsze dni, a związki mają też gorsze długie okresy. Nie zawsze jest sielanka. (
@AlienFromWenus Eee tam, wszystko jest do przepracowania :) Mnie też rodzice nauczyli tego, żebym była niezależna od faceta, czyli miała swoje mieszkanie, swoją pracę, samochód itp. i to wszystko mam. Ale to jedno, ale bycie "zależną" od faceta to drugie. Miło jest poprosić go, żeby coś dla Ciebie zrobił - zajął się Twoim samochodem, zorganizował bilety na koncert który lubisz itd. Faceci naprawdę lubią się nami opiekować :)

Polecam Ci taki podcast