Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #pobor #wojsko #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #pieklokobiet #bekazlewactwa

https://www.facebook.com/100058072327954/posts/pfbid02fXyhfN2aGXMBDptiTGZkAiUJV5JdBdEv7B36SLT3EgiNE2EW8UpCGEVkjkXfrLRcl/?app=fbl

LEWICA
Z okazji rocznicy wybuchymu II WŚ poseł (anka?) z Nowej Lewicy - pani Anita Sowińska opublikowała post, w którym znajdują sie zdjęcia z dzisiejszych uroczystości, na której składa kwiaty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza wraz z kandydatką na posła obecną "sekretarzynią" Zarządu Młodej Lewicy Emilią Skibińską. Obydwie panie głoszą "przede wszystkim równość". A post zakończony hasłem "NIGDY WIĘCEJ WOJNY".

Całkowicie się zgadzam. Dlatego zapytałem poseł jaka jest jej deklaracja, może jej partii, przynajmniej oficjalna, w przypadku poboru i przedstawiłem stanowiska różnych osób, wszystkich za poborem. Nie spodziewam sie odpowiedzi ale może ktoś jakoś dobije kulturalnie widoczność? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 18
  • Odpowiedz
@krystiannek2002: Skąd większość z Was na tym tagu bierze informacje, że złożenie przysięgi oznacza przeniesienie do rezerwy aktywnej? Aktywną rezerwę tworzą osoby, które złożyły przysięgę ORAZ wyraziły chęć dołączenia do niej (Art. 131 Punkt 2 Ustawy o obronie ojczyzny).
Nowa ustawa pozwala powoływanie rezerwy pasywnej na ćwiczenia do 90 dni w roku - nie trzeba do tego być w aktywnej.
Prawnikiem nie jestem, więc jeżeli coś źle rozumiem to proszę o
  • Odpowiedz
@krystiannek2002: Gościu (ty) napisał "memcena". Proponuję chować power level poza podziemiem wykopowo-czanowym.

Co do jej odpowiedzi, nic więcej bym nie oczekiwał od Lewicy. Proste pytanie na które można odpowiedzieć jednym zdaniem, a ona zamiast tego przekleja jakiś wysryw programowy.
  • Odpowiedz
@krystiannek2002: Tak, ale tak jak ja rozumiem tę ustawę to złożenie przysięgi nie powoduje, że z automatu trafisz do rezerwy aktywnej. Szczerze mówiąc nie wiem, co w ogóle ona zmienia obecnie, raczej ma charakter tylko symboliczny.
  • Odpowiedz
@blargotron: wydaje mi sie, że każdy polityk ma nas w d00pie i dlatego gówno mnie obchodzi lewacka Żukowska czy katotalib Mentzen, walnięty Kaczor czy bezoręgowiec Tusk, płaczek Hołownia, sprzedajny Kołodziejczak, miętki Kosiniak, zero Ziobro itd. Na każdego pluje, bo każdy ma coś za uszami. Co innego, że każdy inaczej i co innego. Ale w przypadku wojska wszyscy głosowali za, a Konfa się wstrzymała. A Memcen właśnie wprost mówi o przywróceniu 2letniej
  • Odpowiedz
9 czerwca 2023 roku w Łodzi. Więc dlaczego zarzucasz mi fejk newsa? To memcen jest jeszcze gorszy od lewicy, ci idioci postulowali całkowicie coś odwrotnego, sami kreują fejk newsy albo żarty. Przykład poniżej
  • Odpowiedz
@krystiannek2002: Dlatego ja, o ile będę miał taką możliwość, zagłosuję za partią, która nigdy w parlamencie nie miała mandatów, a której stanowisko w tej sprawie (i wielu innych) jest inne od tej urzędującej obecnie. Ale przestaję pisać o niej, bo to jest bez sensu i z jakiegoś powodu powoduje u innych użytkowników wykop zazwyczaj incydenty kałowe.

A jeżeli nie będę miał, to jeszcze nie wiem, muszę przeanalizować programy innych i poszukać
  • Odpowiedz