Wpis z mikrobloga

@Wisimiwur: Lista porad dla obecnych i przyszłych Mirków-Ojców:
-dotrzymuj danego słowa i mów prawdę
-nie siedź z telefonem przy dziecku
-rozmawiaj i słuchaj
-bezwzględnie codziennie mów jej ze go kochasz, przytulaj i całuj (moje ulubione)
-nie daj sobie wejść na głowę i nie ucz, że płacz rozwiązuje wszelkie problemy
-interesuj się życiem dziecka, zadawaj pytania w stylu "co tam u ciebie synku?" "Nie biją cię w szkole?" itd.
-nie strasz, że
czas to najlepsze co możesz dać dziecku. To ile wydasz na zabawki nie ma znaczenia. Najważniejsze, że się nimi pobawisz z młodym a jak będziesz umiał je naprawić to zostaniesz superbohaterem. Pokaż mu świat, zabierz do restauracji, ucz zasad społecznych i dużo rozmawiaj. Ich wnioskowania potrafią zaskakiwać ale to sam zobaczysz za jakieś 3 może 4 lata:) zdrówka dla różowej i młodego!
@Wisimiwur Jak mam niby wziąć te cukierki, przez internet?? Tylko mi smaka narobiłeś. Jak będziesz tak dziecko wyrabial na wirtualne cukierki to wyrośnięte z niego znerwicowane dziecko.
@Wisimiwur: na podstawie tego co czytałem z zachodnich doniesień:
1. nadaj mu imię Vagina
2. nie dawaj mu samochodzików ani koparek do zabawy tylko lalki
3. nie mów mu że jest chłopcem, niech sam wybierze kim chce być jak skończy 6 lat
nauczanie domowe to najgorsze co można dziecku uczynić, a zarazem najlepszy sposób na wyhodowanie życiowego nieudacznika


@Ulic_Qel_Droma: Możesz napisać coś więcej? Ja też jestem przeciwnikiem nauczania domowego, ale nie miałem z tym styczności (miałem tylko styczność z osobami, które są po takim nauczaniu). Niestety z tego co widzę to moda na nauczanie domowe się rozprzestrzenia w zawrotnym tempie.