Wpis z mikrobloga

Przez nieuwagę, próba seksowania, zwiała mi balfa (Monocentropus bauflori), dwa razy przeleciała koło biurka i znikła. Przetrzepałem cały pokój, wyniosłem niepotrzebne rzeczy do piwnicy i na śmietnik, żeby jak najłatwiej było szukać. Po dwóch godzinach zwątpiłem bo przetrzepałem prawie wszystko. Ciepło ani okna otworzyć, drzwi też muszą być zamknięte bo jakby zwiała na mieszkanie to szukaj wiatru w polu, przez okno jeszcze gorzej, bo znów by była akcja strażaków i wstrząsające reportaże w prasie, "pająk morderca chodził po ścianie bloku".
I jak już tak siedziałem zrezygnowany, pomyślałem że będę odsuwał wszystkie terraria na regałach, wcześniej za nie zaglądałem z latarką ale nic nie widziałem. No i tak odsuwam bez większych nadziei, i jest, siedziała przyklejona do ściany.
Jeden z terrarystów, który ma popularny kanał na YT znalazł balfę dopiero przy wyprowadzce, po trzech tygodniach, ciekawe kiedy by ją znalazł jakby się nie wyprowadzał.
Zgubiony pająk to kłopot, rodzina ma niedługo przyjechać, do tego najgorzej że ani drzwi ani okna nie można otworzyć. Miałem farta, mam jeszcze masę miejsc w których mogłaby siedzieć. Większości pająków nie trzeba szukać same wyjdą po jakimś czasie, ten jak się zabunkruje to kaplica siedzi i nie wyjdzie.

Jeden plus przy tej okazji, wysprzątałem pokój jak nigdy wcześniej
#terrarystyka #ptaszniki #ciekawostki

Pobierz aldi7x - Przez nieuwagę, próba seksowania, zwiała mi balfa (Monocentropus bauflori), ...
źródło: IMG_20210715_145043
  • 10
@aldi7x: xD dopiero co niedawno się z 1,5h z Metką ganiałem jak mi zwiała, ale zmęczyła się i udało się złapać.
Wysłałbyś tą rufilatę czy tylko lokalnie? Chciałem kupić, ale nie było w sklepie do którego chodzę i wziąłem ornatę, ale tamta też mi się podoba.
@beer_man: Jasne że mogę wysłać, cena będzie 35 zeta za sztukę, w sklepach są nawet za 70, w większości nie ma w ogóle, jednak wolałbym żeby kupować chociaż po dwie sztuki bo nie chce mi się latać 50 razy na pocztę. Sklepy chciały ode mnie to brać w całości ale proponują za niskie ceny, Rodzice są ze Spider Shopu, więc pewniaki, papiery do wglądu.
Maluchy kilka dni temu przeszły na L1
Pobierz aldi7x - @beer_man: Jasne że mogę wysłać, cena będzie 35 zeta za sztukę, w sklepach s...
źródło: IMG_20230817_004007
@aldi7x: Jak zaczęłam czytać, pomyślałam właśnie o Zającu, który nagrał film, że znalazł balfę po 3-4 tygodniach. Dobrze że się znalazła w miarę szybko. Mi też kiedyś zwiał jeden pająk, ale chyba na L6, więc dosyć mały. Nie wiedziałam nawet kiedy mógł uciec, różnica z 8 godzin spokojnie, więc tylko machnęłam ręką, nawet nie próbowałam szukać. Wchodzenie do pokoju ograniczylam do minimum. Po 3 dniach, wieczorem, zapaliłam światlo i zguba była
Jak zaczęłam czytać, pomyślałam właśnie o Zającu, który nagrał film, że znalazł balfę po 3-4 tygodniach.


@Agca: Trafiłaś, brawo, pisałem właśnie o Zającu, byłem ciekawy czy ktoś zgadnie, dlatego nie podałem nazwy kanału.
Ciekawe kiedy by ją znalazł, gdyby się nie wyprowadzał, balfa jak znajdzie kryjówkę to może bardzo długo nie wychodzić, dlatego tak jej szukałem. Jakby mi zwiała poe to nawet bym nie szukał bo sama by wyszła w ciągu
@aldi7x: Myślałam o tym pająku, dla mnie bardzo ciekawa sprawa, że można trzymać grupówkę. Dobrze że ten pająk w ogóle się znalazł. Na żadną poe się nie odważyłam do tej pory, lubię pająki, które są bardzo mało wymagające.
@Agca: Balfy to najlepsze pająki do grupówki, na pierwszym zdjęciu widać trzy ale w tym terrarium było ich 10 od L1 i zero strat. Jak jest jedna to najczęściej jest schowana, a jak jest więcej to kilka zawsze jest na górze. Inaczej się też zachowują gdy są w grupie, są odważniejsze. Miałem też grupówki poe ale zawsze były jakieś straty. W grupie można też trzymać inne pająki ale do pewnego momentu,