Wpis z mikrobloga

Mirki, mam na garażu dwa audiofilskie zestawy audio, raczej hi-endowe tematy - miniwieża Sony sprzed jakichś 15 lat oraz głośniki komputerowe Manta 2.1, razem mają jakieś 10W RMS xD

No właśnie - razem. O to się rozchodzi - aktualnie pod wieże mam podpięty kabel 2xRCA-minijack, na końcu minijacka odbiornik Bluetooth od Ugreen. Myślałem zakupić rozgałęziacz jack, tak, by sygnał z Ugreena trafiał do głośników i do wieży. Wieża gra głośniej, Manta ma trochę więcej basu (pseudobasu), więc mogłyby się uzupełniać.

Czy to ma sens? Nie pytam o scenę, przestrzenność ani nic takiego. Ma być trochę więcej basu, trochę więcej głośności, nic poza tym bo i tak w tle będzie zawsze jakiś odkurzacz, szlifierka itd itp

#audio #glosniki #komputery
  • 5
@L3gion istnieje taka ewentualność, natomiast koszt całej operacji nie przekroczy dwóch dyszek za rozdzielacz, po prostu zastanawiam się, czy warto sobie w ogóle głowę tym zawracać; mógłbym zamontować tam po prostu coś mocniejszego, dobrej jakości, tyle, że po prostu szkoda mi trzymać sprzętu wartego więcej niż dwie paczki fajek w miejscu, gdzie jest nieustanny syf, kurz, pył i tak dalej.
@tpvddd: Chyba musisz doinwestować w ten filskiaudio rozgałęźnik.
To jack do elitarnych systemów referencyjnych. Niezwykle przejrzysty, z zapierającą dech w piersiach dynamiką i obrazowaniem holograficznym, Rozgałęźnik zapewnia dźwięk najbliższy najwyższej czystości bezpośredniego połączenia. Środek z włókna węglowego dodają poziom zaawansowanej technologicznie elegancji, dzięki czemu ten wyjątkowy jack wygląda równie dobrze, jak brzmi.
appmstt - @tpvddd: Chyba musisz doinwestować w ten filskiaudio rozgałęźnik.
 To jack ...

źródło: Screenshot_20230829-203502_Samsung Internet

Pobierz
@appmstt myślałem o czymś na kablu, bowiem taki rozgałęźnik musiałbym przypiąć trytytką, a nie chciałbym go mocno ściskać żeby scena nie uległa zawężeniu, wiadomo jak jest, jak mocno ścisnę, to dźwięk będzie miał większy opór do przejścia. Cieszę się jednak, że ktoś rozumie na czym to polega i wie, co doradzić - nie chciałbym bowiem wydać 3 zł na coś, co istotnie zaburzy odsłuch. Stawiam na jakość, nawet wtedy, gdy i tak
@L3gion @appmstt
informuję dla potomnych - operacja wykonana, koszt 6.99 za rozdzielacz. Gra lepiej i głośniej. Jakość dźwięku jest poniżej krytyki, jeśli mówimy o typowym odsłuchu, a jednocześnie wyśmienita, patrząc przez pryzmat tego, iż ma to być podkład pod dźwięk szlifierki, wiertarki czy klucza udarowego. Biorąc pod uwagi miejsce montażu (garaż) oraz ilość różnych dźwięków pochodzących z innych niż głośniki urządzeń - system jest doskonały, nie żałuję ani jednego z 699 groszy