Wpis z mikrobloga

Uważajcie na korzystanie z #chatgpt, przed godziną zablokowali mi płatną subskrypcję bez możliwości odwołania (wykupiłem oczywiście z promocją na rok). To jest chyba związane z tą aktualizacją z wczoraj. Dodam, że wykorzystywałem go jak co dzień do pomocy przy programowaniu. W pewnym momencie zauważyłem, że przestał odpowiadać sensownie, a potem jakby uznał, że mój projekt jest nieetyczny (?) chodziło o zmiany w cachowaniu, oparcie struktury o wewnętrzny system (lokalny memcached). Jakoś dziwnie mi się dzisiaj z nim pracowało, zawsze go traktowałem go jako takiego mało kumatego, ale jednak pomocnego kolegę z pracy - czasami człowiek jest zmęczony i zirytowany, ale coś ten nowy algorytm mam wrażenie jakby "świadomie" przestał mi pomagać - trudno to wytłumaczyć.
bana dostałem na wszystkie googlowskie konta (próbowałem sprawdzić na darmowym) które były powiązane z IP, z którego się logowałem.
Nie powiem, trochę popsuło mi to pracę, bo miałem tam całą historię z różnych projektów, która została skasowana.
Tak więc drodzy #programista15k coś jest na rzeczy.

#programowanie #it #ai #i chyba nieco #afera
Pobierz januszzbloku - Uważajcie na korzystanie z #chatgpt, przed godziną zablokowali mi płat...
źródło: 64193e53cda0168e6928b0f0_chatgpt%20for%20developers
  • 6
@januszzbloku Dlaczego kupiłeś na rok a nie co miesiąc, było taniej? Ja kupowałem na miesiąc bo przez 90% darmowa wersja była wystarczająca i wykupywałem jak trafiałem na te 10%
@januszzbloku: przecież chat GPT nie ma nawet 0,00001% inteligencji. To po prostu bardziej zaawansowany algorytm który próbuje zgadnąć (z dość dobrze obliczonym) prawdopodobieństwem, wielki graf taki który ma miliardy krawędzi oraz miliardy węzłów. W momencie zapytania następuje predykcja i sobie leci tam BFS, DFS czy Djikstrą.

Ludzi umysł, inteligencja, proces myślenia nie działa tak jak to robi chat GPT. Ludzie nie nadają wartości liczbowej/procentowej danego słowa i nie próbują obliczyć prawdopodobieństwa