Wpis z mikrobloga

  • 0
@programista15cm: No ja się nie znam serio, dla mnie to nowość i czarna magia, mam taką sytuację, że nie chcą mi dać takiej samej kwoty jaką jest koszt pracodawcy na UOP czyli 10500zł, bo według nich im się to nie opłaca, teraz piszesz, że wychodzi na to samo, więc jak mam im to przedstawić, że lecą w kuli? 26 dni urlopu jest już wliczone
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: Ale jakbym miał z nimi pogadać i przedstawić im, że to co mi pokazują to nie jest do końca tak jak mówią, to jak to obrać w słowa. Bo ja się nie znam, oni mi jakieś wyliczenia pokazują i mówią, że się nie opłaca i w sumie nie mam argumentu aby to skontrować.
  • Odpowiedz
  • 0
@ptasiek2 @programista15cm Bo ja to rozumiem tak, że skoro miesięczny koszt jaki za mnie ponoszą to 10.500zł to na przykład można się umówić, że przechodzę na B2B i dostaję 9500zł + VAT, oni VAT sobie odliczą i dostają zwrot, czyli jakby nie płacą go i sumarycznie płacą mi 1000zł miesięcznie mniej i odchodzi im koszt jednej osoby w księgowości - czy tutaj mają jakieś inne koszty?
  • Odpowiedz
@luckytvshow: sluchaj, jak byles w stanie ogarnac jak sie programuje to musisz ogarnac tez sprawy jdg. To jest element tego zawodu.

Nie ma zadnego powodu zeby Ci placili 1000zl mniej niz ostatnio, zwlaszcza tym powodem nie ma sensu zeby bylo mniejsze potracenie od panstwa.

O VAT kompletnie w tym momencie zapomnij, bo on tutaj nie ma zadnego znaczenia.
  • Odpowiedz
@luckytvshow: biorąc mniej niż obecny koszt pracodawcy robisz dobrze jemu, a nie sobie. Obsługa faktury kosztowej księgowo jest znacznie tańsze niż umowy o pracę. Dlatego minimum koszt pracodawcy wcześniejszy + VAT. Dochodzą kwestie urlopów (których nie ma oficjalnie), zwolnień, itd... VAT jest neutralny bo opłaca go ostatnie ogniwo w łańcuszku. Tylko idiota wziąłby mniej kasy xD
  • Odpowiedz
@luckytvshow i pamiętaj że jak coś Ci sie stanie to jesteś zdany na siebie. np wypadek w czasie dojazdu do pracy czy powrotu itp itd. musisz do swojej wypłaty dokalkulować urlop, jakies l4 + "ryzyko", pracodawcy i tak się będzie opłacać bo odpadają mu różne socjale, obsługa itp itd
  • Odpowiedz