Wpis z mikrobloga

Upowszechnienie internetu wśród najniższych klas społecznych, biedoty, patologii, debili to jest największa krzywda wyrządzona internetowi jaką można sobie wyobrazić.

Pamiętacie internet z początków lat 2000? Fora dyskusyjne, ta elitarność, gdzie dla ogromnej większości ludzi internet to była jakaś abstrakcja.

Pamiętam jak pojawiło się allegro i znajomi mi chcieli płacić za to żebym im tylko coś zamówił na allegro, albo wystawił :D

W szkole to uchodziłem w ogóle za jakiegoś kvrwa hakera, bo jako pierwszy miałem telefon z dostępem do internetu i jakąś prostą przeglądarką, gdzie już można było wejść na wikipedię i ściągać na sprawdzianie :D

Jak się ściągało filmy i robiło składanki ludziom za hajs :D To też dla większości była jakaś abstrakcja jeszcze tak do 2005-2006 roku.

A teraz... patrzę nie raz co tu wrzucacie, te grupy dla madek, tirowców, babki chwalące się zdrowymi wnuczkami pod postami o dzieciach z rakiem, japyerdole to się po prostu nie mieści w głowie jakie to społeczeństwo jest przerażająco tępe.

Porównać te czasy kiedy na necie byli sami pasjonaci, geeki, ludzie inteligentni, trochę zamożniejsi być może do tego co jest teraz to jakby porównać grę w szachy do rzucania się psim gównem na punkty.

Straszny zjazd.

#przegrywpo30tce #przegrywpo30 #wykop30plus #wykop30club #gimbynieznajo #internet #bekazpodludzi
bojackHorsemanPatataj - Upowszechnienie internetu wśród najniższych klas społecznych,...

źródło: emule

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@bojackHorsemanPatataj: EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I NA INTERNET BĘDZIE MOŻNA WCHODZIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI
  • Odpowiedz
@vealen0

@bojackHorsemanPatataj: EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I NA INTERNET BĘDZIE MOŻNA WCHODZIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI


wystarczyłyby testy IQ, tak samo jak na prawo jazdy i prawo do głosowania (to ostatnie niestety nie przejdzie ze względu na główny elektorat sam wiesz kogo ( ͡º ͜ʖ͡º))
  • Odpowiedz
@bojackHorsemanPatataj: Mam takie spostrzeżenie, że największy zjazd jakościowy internetu rozpoczął się z upowszechnieniem circa 10 lat temu internetu mobilnego HSPA/LTE.
Każdy wsiur z największych zadupiów dostał wygodny dostęp do sieci w niemal dowolnym miejscu xD
  • Odpowiedz
fora? Grupy newsowe to było coś.


@RobinSchudl: no właśnie, przecież to fora dyskusyjne wtedy określano jako miejsca dla dzieci neostrady, które sobie nie radziły z konfiguracją usenetu:) A teraz to i fora by były spoko, bo na FB trudno cokolwiek znaleźć.
  • Odpowiedz
Upowszechnienie internetu wśród najniższych klas społecznych, biedoty, patologii, debili to jest największa krzywda wyrządzona internetowi jaką można sobie wyobrazić.


@bojackHorsemanPatataj: zabawne, że pisze o tym wykopek, wykopek który przyznaje się, że kradł wsłaaności intelektualne i rozpowszechniał je za hajs.
  • Odpowiedz
wystarczyłyby testy IQ, tak samo jak na prawo jazdy


@bojackHorsemanPatataj: sugerujesz, że inteligentni nie trollują, nie robią syfu i nie spamują?
Prawo jazdy podobnie, nie zostaniesz rozjechany przez wiejskiego chama, tylko przez pijanego w garniturku, bo cierpi na chorobę alkoholową i za kółko po trzeźwemu nie da rady
  • Odpowiedz
@bojackHorsemanPatataj: to nic nie zmienia, bo inteligentny =/= światły i wartościowy użytkownik internetu.
Z resztą nawiązując do https://wykop.pl/wpis/72557581/upowszechnienie-internetu-wsrod-najnizszych-klas-s#256475079 sam się przyznajesz do co najmniej 2 artykułów z kodeksu karnego.

Inb4 wiem, że za dzieciaka "każdy" piracił, ale to nie stawia cię w dobrym świetle jako janusza - obrońcy internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bojackHorsemanPatataj: co jest dla mnie dosyć paradoksalne to internet z lat 2005-2008 uważam za o wiele bardziej "żyjący" niż teraz, kiedy to użytkowników sieci było o wiele mniej. Nie wiem czy to kwestia for internetowych i tego typu społeczności, ale w tamtych czasach maniaczyłem na forach internetowych (ranga sum za 10k postów te sprawy), a teraz jedyna społeczność internetowa to dla mnie pozostał wykop xD

mimo, że ilość contentu samego w
  • Odpowiedz
@yahoomlody: no dla mnie ten internet do 2009 był najlepszy ogólnie. Potem się zaczął zjazd, media społecznościowe, popularyzacja, pudelki, pranksterzy na yt itd.

od 2015 to już dołowanie. Teraz jest takie dno, że nie wyobrażam sobie aby to upadło już niżej, a jednak każdy rok zaskakuje - tu kamień miliowy w postaci walk jutuberów i gównocelebrytów, który poziom gówna na jakim bytował internet od 2015 obniżył do poziomu, którego kilka lat
  • Odpowiedz