Wpis z mikrobloga

Mirki powiem wam, że na tyle na ile nie wpłynie to widocznie na sprawność mojego samochodu, to odstępuję od produktów Boscha. Dlaczego? Powiem krótko: Bosch należy w 94% do Fundacji Roberta Boscha. Sprawdziłem właśnie działalność statutową owej i nie po drodze mi z jej ideami. Tak więc już wolę, aby np. Japończyk zarobił na mnie, niż fundacja kalająca własne europejskie gniazdo.

#motoryzacja #samochody #bosch #czescisamochodowe #warsztat #mechanikasamochodowa #europa #uniaeuropejska
  • 16
@Adamfabiarz: to sprawdzaj każdą markę nowokupowanego sprzętu nie tylko automotive bo to globalna korporacja mająca udziały w wielu firmach z różnych branż.
Dodatkowo, zatrudniają w Polsce ponad 7500 osób, więc bojkot może się odbić na nich.
@Adamfabiarz: mnie sprawy ideologiczne przy dobrze części nie interesują. Ma być dobra i mieć najlepszy stosunek ceny do jakości.
Zresztą boscha i tak rzadko kupuje, nie pamiętam kiedy coś tej firmy kupiłem.
@GeDox: Tu nie chodzi, że jakieś sterowniki czy coś w nowym aucie mogą być Boscha, nie popadajmy w skrajności. Ale np. do tej pory kupowałem filtry oleju i świece Boscha - teraz będę zmieniać na inne (filtry pewnie na Filtron, a świece pewnie na NGK). Tak samo za jakiś czas zamiast kupić hamulce Boscha to kupię np. firmy ATF. I tak dalej.