Wpis z mikrobloga

#famemma dlaczego w Polsce słuchający gówna #rap tak mocno wypromowali tego cygana hanna #malikmontana?
Kolo jest brudasem z taboru, a buja się jakby produkował coś wartościowego. Dzieci aż tak chcą podążać za pseudogangusem pochodzący z mieszanki muslima i cyganki? Skąd to się bierze, że teraz aż tyle młodzieży ma gwoździa w mózgu niczym chłopcy z ruchu narodowego?
  • 19
  • Odpowiedz
@kamillus najlepsze są jakieś recenzje jego tworów na portalach branżowych.

A ja naprawdę się zastanawiam kto słucha tego bez poczucia zażenowania, chyba że dla beki to wtedy rozumiem.

Pussy, aqua, karta, adwokat diabła.

No #!$%@? proszę xD
  • Odpowiedz
@kamillus Kwestia tego ze to ma ludziom wpadać w ucho a nie ciągnąć ze sobą jakiś przekaz czy słuchanie tego poprzez dobrze napisane zwrotki. Jego stary o ile się nie mylę to jest jakimś prezesem banku czy coś, w 2015 jak jeszcze na pewno nie zarabiał z rapu to już wtedy lansował się hajsem i autami na klipach. Przewózka #!$%@? od stanów bo u nich też wszystko musi być drogie
  • Odpowiedz
@kamillus: @yvnz @alojzy_ulamek @GoodGuyChucky93 widzę wszyscy śmieszkują to ja teraz na poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W polsce przez długi czas postrzeganie rapu było mocno ograniczone w stosunku do tego jaki był naprawdę tj. uznawane przez środowisko były tylko style i konwencje, które najczęściej ograniczały się do tego co największym strumieniem płynęło do nas ze stanów tj. nowojorska scena lat 90, dlatego też najpopularniejsze i szanowane było
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz sztos, ale w jaki sposób tłumaczy to to że Malik jest #!$%@? teksciarzem?

Nie wymagam od raperów bu nawijali o życiu w biedzie, ale ile można słuchać o ruchaniu, dragach, etc? To jest to samo co wtedy nawijanie o ulicy, tylko w drugą stronę.

Ale nawet jak już muszą, to serio, jest wiele o wiele lepszych teksciarzy niż ten pseuso gangster. Nawet najbardziej cringowe teksty Oskara z problemu są lepsze niż
  • Odpowiedz
  • 0
@ShadyTalezz a jak to zmienia fakt, że to produkt dla patologii z gwoździem w mózgu? Biali ludzie słuchają rocka czy metalu, ale jak nisko rzecz upaść żeby za idola wybrać sobie cygańsko-afgańskiego mieszańca?
Poziom ogłupienia mas już przebija to co oglądaliśmy w Idiocracy
  • Odpowiedz
@alojzy_ulamek:

sztos, ale w jaki sposób tłumaczy to to że Malik jest #!$%@? teksciarzem?


no nie jest #!$%@?, po prostu masz jednowymiarowe postrzeganie tego czym jest dobry tekst w muzyce(a przynajmniej tak zakładam na podstawie tego co napisałeś, może się mylę).

Treść czy przekaz to nie są jedyne walory jakie może posiadać tekst w muzyce, liczy się też to co wpada w ucho, może liczyć się to czy jest zabawny czy
ShadyTalezz - @alojzy_ulamek: 
sztos, ale w jaki sposób tłumaczy to to że Malik jest ...
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz ale dokładnie te same rzeczy robil abradab już w połowie 2000 ( bawił się forma i brzmieniem) tylko wtedy nikt tego nie nazywał swiezym .

Wychodzi brak wiedzy bo uważa że tak prymitywne teksty są słabe? No ok.
Schafter też nawija o sprawach blachych, jest wyżej od Malika w każdym względzie.
Nic nie pisałem o żadnym przekazie, po prostu uważam że Malik jako teksciarz leci ciągle na tym samym patiencie, i
  • Odpowiedz
@kamillus: ohh ziomek, mam nadzieję, że trollujesz ale jak nie to odpowiem.

a jak to zmienia fakt, że to produkt dla patologii z gwoździem w mózgu


oglądasz famemma, to jest rozrywka utożsamiana z patologią z gwoździem w mózgu w jeszcze większym stopniu niż słuchanie rapu, więc jesteś ostatnią osobą, która może mówić, że coś jest dla patologii.
Oczywiście, ja nie oceniam osobiście czy ktoś jest patologią na podstawie tego jaką rozrywkę
  • Odpowiedz
@alojzy_ulamek:

ale dokładnie te same rzeczy robil abradab już w połowie 2000 ( bawił się forma i brzmieniem) tylko wtedy nikt tego nie nazywał swiezym .


no nie, nie robił, to co robił arab w ogóle nie jest podobne do tego co robił Sentino czy Malik brzmieniowo, to zupełnie coś innego, zresztą pisałem o tym, że przez Malikiem i resztą, których wymieniłem robili świeże rzeczy, tylko z racji czasów się one
  • Odpowiedz
  • 0
@ShadyTalezz skąd dziwny wniosek, że oglądam famemma. Raz byłem na zaproszenie na gali i nie mam więcej zamiaru marnować na to czasu.
Gardzę tak samo jak boksem czy WWE.

Dlaczego biali ludzie nie mieliby korzystać z dobrodziejstw cywilizacji? Po prostu rak jest dla podludzi. A ta cygańska hanamontana to już całkowicie dla najgorszego sortu podludzi. Dla patologii500+.

Co do idiocracy to oglądałem na premierę i traktowałem jako coś nierealnego. Obecnie żyjemy w
  • Odpowiedz
@kamillus: chociażby stąd, że jesteś aktywny na tagu fammemma, jak chcesz oszukiwać samego siebie to droga wolna, dla mnie koniec dyskusji z tobą bo jesteś albo trollem albo skończonym przygłupem reperującym samoocenę elo
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz no nic nie dogadamy sie, nie puściłbym Malika, bo zgryzlbym zeby z zażenowania.

Moja konkluzja jest taka, tekst nie musi być o czymś, ale na Boga niech nie będzie tak prymitywny ze człowiek który ma więcej niż 25 lat będzie się wstydzić to puścić na głośniku.

Tzn może i bym puścił, ale to ten sam lvl co puszczanie dr. Albonisty
  • Odpowiedz
@alojzy_ulamek: no ja mam więcej niż 25 lat i nie wstydziłbym się puścić Malika na głośniku, gorsze rzeczy się puszczało specjalnie, żeby ironicznie dla beki robić z siebie #!$%@? i patusa a realnie jestem lamusem co nigdy nawet mandatu nie dostał i jest zwykłym inżynierem po polibudzie co pół życia spędza przy kompie ( ͡° ͜ʖ ͡°), widocznie za bardzo się przejmujesz tym co ludzie pomyślą, masz
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz bro, ja to sobie potrafie puścic tak jak mówie, dr alvoniste dla beki, 31lvl here. Tylko nie udaje że muzyka albonisty jest jakaś rewolucja muzyczna. Świetna muzyka, w kategorii beka. Jeśli w tej samej kategorii mam traktować Malika, to ok zgodzę się, jest świetnym muzykiem.

Tylko ze on sam traktuje swój rap uber poważnie, więc tak go oceniam.
  • Odpowiedz
@alojzy_ulamek: no moe tylko w kategorii beka ale też w kategorii bangery i w kategorii letniaki Malik potrafi robić dobrą muzę, nie jest jakimś geniuszem ale miał wkład w rozwój gatunku w polsce i jak najbardziej przyczynił się do ewolucji brzmienia polskiego rapu, chociaż spośród Sentino, Belmondo, Kaza i Hewry to pewnie najmniej ale jednak.
  • Odpowiedz