Wpis z mikrobloga

Jestem umówiony w czwartek z osobą która będzie mi wykańczać mieszkanie (łazienka, położenie podłogi, dodanie kilku gniazdek elektrycznych itd.) oraz ze stolarzem (meble do łazienki i kuchni oraz szafa w korytarzu). Zastanawiam się jak podejść do sprawy żeby potencjalnie nie zostać oszukanym i w razie W dochodzić swoich praw w sądzie, gdyby coś zniszczyli/zrobili nieprawidłowo. Zakładam, że na pewno z każdym muszę podpisać umowę, która będzie opisywała zakres wykonywanych prac. W umowie zakładam ze też powinien znaleźć się harmonogram zapłaty za wykonywaną pracę (jak to u Was zazwyczaj wyglądało?). Czy coś jeszcze powinienem oprócz tych dwóch rzeczy ustalić z majstrami na papierze oraz być może słownie?

#nieruchomosci #remont
  • 6
@miro97 jak będziesz z nimi gadał to pytaj ich o wszystko co możesz - czym kleją płytki, z czego fuga, jak sufity będą robione, jak wypełniają ubytki w ścianach, jak szlifują, jaki grunt do malowanie etc.
Nie chodzi o to byś to wszystko rozumiał, jak nie rozumiesz to dopytuj i udawaj zainteresowanego. Rozmowa powinna trwać przynajmniej godzine.

I teraz najważniejsza porada dot. budowlańców - jak goście będą się niecierpliwić i nie będą
@miro97: spisać umowe i nic na gębe - wszystko na piśmie, ew. jak dopuścicie komunikowanie się środkami komunikacji elektronicznej - dokumentowo przez whatsapp/sms.

Ustal płatność etapami po zatwierdzeniu danego etapu prac, będziesz miał bieżący nadzór.
@mookie: póki co stolarz poświecił czas na zrobienie wstępnego projektu kuchni za free oraz odpowiada bardzo dokładnie na wszystkie pytania mailowo, z majstrem od łazienki jeszcze nie gadałem dokładnie o jakości wykończenia, pytałem się tylko czy da radę przenieść kibel około metr dalej to mówił że nie ma problemu. Dzięki za radę :)
@miro97: najważniejsze to wpisać termin realizacji usługi i kary umowne za niedotrzymanie.

Co do pytań to przy łazience zapytaj raczej o hydroizolację, wykończenie wokół drzwi, popytaj o jakieś pomysły np. na oświetlenie albo jakieś ozdobne dodatki (chyba że masz już projekt). Oczywiście jeśli chcesz to możesz też pytać typa o to czym klei płytki (klejem do płytek xd), ale skoro i tak to ty płacisz za materiały i dostaniesz za to