Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakie są sposoby by ominąć limit wkładu własnego przy BK2%? Jestem singlem, a za 700k to w moim mieście to w rozsądnej lokalizacji można kupić może kawalerkę... Za 900k już coś rozsądnego by się znalazło, mam możliwości by dołożyć różnicę, ale pytanie na ile to można naciągnąć by skarbówka potem nie marudziła. Sposoby o jakich słyszałem (interesuje mnie rynek wtórny):
-osobna umowa na wyposażenie - pewnie można z 50-100k upchnąć w zależności od standardu i wielkości
-miejsce parkingowe/garaż jeżeli jest na osobnej hipotece - typowo pewnie z 20-30k można dorzucić

Ktoś jeszcze coś podpowie?
#bk2 #kredyt2procent



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
Jedyne co to pozostaje dogadać się z kimś zaufanym i sprawdzonym i różnice dać "do łapy". Umowę sporządzić na kwotę wymagana a różnice wypłacić do ręki pod pewnymi warunkami. Problemem nie jest takie coś zrobić. Przy podpisywaniu umowy rozliczacie się i wszystko jasne.
@Chris_Karczynski Skarbówkę też. Chodzi o to że np parking jest obłożony VAT 23 - deweloper może mieć słuszne obawy że jak tobie sprzeda miejsce drożej (i od tego zapłaci wyższy VAT) to Skarbówka się przyczepi że wcześniej sprzedawał zbyt tanio i naraził Skarb Państwa na uszczuplenie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)