Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie aktualnie 50+ są tacy zacofani w obsłudze dotykowych telefonów i komputerów, widać że nie znają się na tym ale oni muszą mieć nowoczesny telefon bo za stary się wstydzą, szkoda że nie potrafią tego obsłużyć chociaż całe menu jest w języku polskim. Potem tylko pretensje do całego świata bo nie ma mu kto pomóc, a przecież naprawiać i grzebać w czyimś telefonie to taka przyjemność że hej. Nigdy nie zrozumiem co w tych systemach jest takiego skomplikowanego. Chyba że ludzie wychowani w tamtym ustroju mają jakieś technologiczne upośledzenie.

#telefony #android #ios
  • 11
@Vinizius chodzi o to ze nie ma kto pokazać i pomoc . starsze osoby mają z tym problem.
Ja mojej mamie 67 lat pokazałem jak korzystać ze smartfona i śmiga bez problemu . msg whatsapp jakies wyszukiwania.
sporo starszych nie wie jak może to ułatwić życie ale tez zabrac sila rzeczy sporo czasu .
@Vinizius wiesz co . parę razy ja pokazałem. parę razy brat . ogolnie umowa była taka ze jak coś nie wie to ma nje tykać tylko pytać i będziemy pokazywać. ogolnie jakos o dziwo wg mnie jak na swój wiek to spoko to obsługuje. wiadomo ze nie jest tak płynna jak młodzi ale sama znajduje rzeczy w necie. jak coś przyjedzie jakas poczta to zrobi foto i wyślę whatsapp. uważam że spoko
@bluej21: Mnie pytają jak już coś się zepsuje tzn nie pytają tylko usiądą z miną obrażoną na cały świat. Jak działa to nic ci się nie podpyta żeby wiedzieć, podpyta się jak już się zepsuje i sam nie wiesz o co chodzi. Ciężar dla człowieka tacy ludzie. Potem jeszcze cię za plecami obgadają bo nie chcesz pomóc.
@Vinizius telefony to jedno, ale nie kumam po co ci ludzie kupują smartwatche jak to jest dopiero dla nich czarna magia. kupują bo taka moda czy nie mają co robić z forsą? To trochę tak jakby kupić sobie auto, a nie mieć prawa jazdy.
@Belzdron: Wiadomo, nie należy wrzucać wszystkich do jednego "worka". Niektórym do szczęścia starczy telewizor inni próbują wskoczyć w świat młodych, mieć lepszy kontakt z rodziną, są też wybitne jednostki które dzięki smartfonowi odkryły drugą młodość.