Wpis z mikrobloga

Mirki konsolowe, chce kupic sobie używane #ps3 i widzę, że ceny wahają się od 150 do nawet 600+zł na olx (gola konsola). Nigdy nie miałem żadnej konsoli, czy jest coś na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę przy używce poza kwestia wizualna (rysy, zadry) i pojemnością (skoro i tak gry odpala z płyty to pojemność ma aż takie znaczenie?)? Będę wdzięczny za porady!

#playstation #playstation3 #konsole #gry
  • 18
  • Odpowiedz
@obciq: Kupujesz ps3 super slim (najnowszy i najmniej awaryjny), dysk ma znaczenie bo gry się na niego instalują ale 160/320 styka, 500 jak tanio to też ale nie ma sensu dopłacać

Przerabianie jest baaaardzo łatwe, pad musi być tylko i wyłącznie DualShock, nie sixaxis bo nie ma wibracji

Optymalna oferta to około 200zł (pad, konsola). Zasilanie to zwykła 8, kabel hdmi

Na ryski nie zwracaj uwagi bo nie rzucają się tak
  • Odpowiedz
@login4znaki: Jakiś czas temu szukałem info na temat tego czy jestem w stanie przerobić swoją super slimkę, ale dowiedziałem się, że tego modelu nie da się przerobić. Czy uległo to zmianie od tamtej pory?
  • Odpowiedz
@login4znaki @obciq super slim ma wersje 500 i 12 GB, 160 i 320 to zwykły slim. ja mam superslima 500 GB, działa spoko, zmieści się wszędzie, głośne chłodzenie i niezbyt ładny wygląd. Zwykły slim na pewno jest dużo bardziej elegancki. Imo obojętne czy weźmiesz super slim 500 GB czy Slim 160/320 GB, ale na pewno nie bierz zwykłego najstarszego PS3, tzw. fat, chyba że w idealnym stanie i tylko do celów kolekcjonerskich
  • Odpowiedz
@obciq: Jeśli nie interesuje Cię przeróbka*, to najnowszy model super slim z dyskiem obojętnie jakim. Dyski talerzowe 2.5" sata są bardzo tanie, a wymiana to praktycznie włożenie nowego i przejście przez kreator konsoli. Co do padów, to bez skończenia doktoratu z padologii stosowanej masz małe szanse na rozpoznanie podróbki na podstawie fotki. W trakcie grania zorientujesz się jeśli np. gra będzie wymagała sixasis, a twój kontroler tego nie będzie posiadał. Ogólnie
  • Odpowiedz
@login4znaki: Zgadzam się, ale mi Hen działał słabo. Losowe zawieszenia się konsoli włączając grę, potem reset>czekanie aż przeskanuje hdd>włączenie xmb>włączenie hen o ile się nie zepsuje i nie zrobi resetu konsoli. Może to już poprawili, ale u mnie cfw rozwiązało problem raz na zawsze
  • Odpowiedz
@obciq najbardziej udane modele slim - numery cech-21xx oraz cech25xx

mało awaryjne były też ostatnie FATy np CECHL, ale one mają już swoje lata i mogą być zapchane kotami w środku.

SLIM będą najmłodsze, teoretycznie najmniej wyeksploatowane jednak jakościowo jest to regres do starszych wersji:
- słabej jakości gniazda HDMI
- logika napędu bez zabudowy,
- słabo zaprojektowane, głośne chłodzenie
- gorszej jakości dualshocki w których łatwiej zajechać analogi
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@login4znaki @ZlodziejBilonownic @GRBAS ogarnąłem za 160 zł z dwoma padami (jeden oryginalny), slim 160 3004B, stan powiedziałbym bardzo dobry. Nie chciałem przerabiać, ale później zobaczyłem ceny tytułów które mnie interesują (God of War, MGS i kilka innych exow)... 200 zł+za używkę xD w PS store też ceny z kosmosu za wieloletnie tytuły. A ja wcześniej robiłem wstępny research i jak zobaczyłem że płyty chodzą po 10-15 zł to myślałem, że kupię, ogram,
  • Odpowiedz