Wpis z mikrobloga

Używa ktoś IBKR? Jak u was wygląda realizacja zleceń? Możliwe, że czegoś nie kumam, ale już 2 zlecenia wykonałem na #ibkr i podejrzane to jest dla mnie. Za pierwszym razem kurs był ~~100.10 to wystawiłem buy z limit 100.50, mam napisane, że order po 100.50 i taka średnia w portfolio. Za drugim razem kurs był kolo 101.00 to ustawiłem buy z limit 101.50 i tak samo kupiło mi za 101.50. To wygląda jakby kupowało po cenie, którą podaję, a nie zbierało wszystkie najlepsze oferty aż do maksymalnie limitu jaki podaje. U was też to tak działa? W polskim brokerze ING jak kurs akcji to 60.50, a wystawiam buy z limit 61 to kupiło by mi parę akcji po 60.50, pare po 60.70 itp. aż zaspokoi moje zlecenie po maksymalnej cenie 60.50. #interactivebrokers #gielda
  • 4
@thenojs: Śmieszne, co? Jakby kupowali z automatu po korzystnym kursie, a oni sobie zatrzymywali resztę, udając że kupili po cenie po której ty podałeś.

Streściłem co pisałeś. Nie używałem IBKR do tej pory.
@thenojs: Wygląda na to że oni kupują po najniższej dostepnej cenie a sprzedają tobie po takiej jaką wpisałeś. Zakamuflowana prowizja. Ciekawe jakie byłyby różnice gdybyś rownoczesnie w tej samej minucie kupił ten sam walor w IBKR i ING. Najlepiej po 10 sztuk jednocześnie przez oba serwisy.