Wpis z mikrobloga

Dobra - proste pytanie. Jak podróżować TANIO samodzielnie/w dwie osoby (nie żadne zorganizowane wypady na dużo osób)? Chodzi raczej o krótsze kilkudniowe zrywy, a nie tygodnie i miesiące. Jak krótka wyprawa, to skłonność do restauracji - tutaj jest pole do zaoszcędzenia, jeśli ten temat zbadamy wcześniej. Można zaoszczędzić też na transporcie poprzez zakup biletów w przystępnych cenach wcześniej (nawet samolotowe). Ale jak można zaoszczędzić na noclegu? W grę nie wchodzą namioty, mieszkanie u znajomych, czy u randomowych lokalsów. Chodzi generalnie o samodzielną wyprawę, ale niezależną od łaski/niełaski innych. W taki sposób, by było wszystko "za swoje", ale zarazem miało ręce i nogi (więc odpadają jakieś radykalne rozwiązania w stylu nocleg na dworcu). By było komfortowo i fajnie, ale przy małym koszcie :)

#podrozujzwykopem #kiciohpyta #pytaniedoeksperta #pytanie #wyjazd #wycieczka #podroze #turystyka
  • 5
  • Odpowiedz
@GoddamnElectric: Dziwna sprawa, ale ostatnio po zakupie wycieczki z biura postanowiłem sprawdzić ile by mnie "taniej" wyszła organizacja tego samodzielnie. Bardzo się zdziwiłem jak biuro brało 4000 zł za osobę za przelot, transfer i hotel, a lot oddzielnie kosztował 1500 zł, hotel zaś na bookingu 7000 zł xD.

Wygląda to jak firmy na allero co mają wyższe ceny bez prowizji niż z prowizją pośrednika.
  • Odpowiedz