Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem po samej zawodówce ale chciałbym zrobić liceum i następnie mature.
Jakie mam opcje jeśli od mniej więcej września będę mieszkał za granicą?
Jakieś egzaminy eksternistyczne lub coś podobnego co pozwoli mi w miare szybko z dobrym zakuwaniem zrobić w końcu średnie wykształcenie a następnie mature?
Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji i chciałby udzielić informacji na temat samych zapisów i trudności w zdawaniu to będę wdzięczny :)
#edukacja #wyksztalcenie #pytanie #matura #zawodowka #przemyslenia #emigracja #nauka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a po co Ci matura?

bo jeśli nie jesteś ogarnięty życiowo i zrobisz maturę to będziesz nieogarem z maturą.
jeśli jesteś ogarnięty, coś potrafisz dobrze robić, jesteś samodzielny to na wuj ci ten świstek?
Pracuj, rozwijaj się zawodowo, dbaj o ciało i umysł, zadbaj o odpoczynek

najczęściej dyplomy są potrzebne tym, którzy chcą nim udowodnić swoją wartość innym, nie sobie (najczęściej rodzicom, którzy wyzywali dziecko od nieuków i nierobów, zamiast
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: po co ci liceum nie lepiej technikum zrobić, masz tytuł zawodowy a jak przysiądziesz na faudach to i maturę zdasz, niestety mieszkanie za granicą mocno komplikuje uczenie się w tym kraju.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Wygooglaj liceum w rok (dwa lata) online, matura w rok online, dzwoń, pytaj. Plus te różne cosinusy, żaki, możesz pokombinowac z technikum. Są opcje. Tylko raz, że to raczej płatne, a dwa, że na maturę będziesz musial zjechac do PL.
Nie wiem jak z egzaminami/sprawdzianami z przedmiotów, które mają dopuścic do matury.
  • Odpowiedz