Wpis z mikrobloga

Hej mirki mam takie pytanie, jeśli podkładki pod wtryskami (2.2 crdi) hyundai santafe 2 były by w złym stanie i miały przedmuch, to z automatu olej przy wymianie wyglądałby na czarny zanieszczyszczony? Czy nie ma reguły? Mam wpięty potencjometr od cisnienia oleju ile mniej więcej powinna wynosic wartośc cisnienia przy zimnym oleju, rozumiem, że jak smok byłby zatkany to cisnienie było by niskie? Bo wiem, że z tymi silnikami były częste problemy i dzięki temu zacierały się one łatwo.
#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 9
to z automatu olej przy wymianie wyglądałby na czarny zanieszczyszczon


@horrendous: nie, dlaczego? przedmuch jest na zewnatrz, nie do srodka silnika. Wtryski sa nieszczelne i w momencie gdy tłok jedzie na góre wypycha spaliny, paliwo i cala resztke oleju. Taka mieszanka robi sobie z czasem taka czarną maź i #!$%@? cała góre silnika.
@horrendous: jak ten nagar ma spłynac, jak jest #!$%@? kilka tysiecy razy na minute z cisnieniem 50 bar na zewnatrz silnika? to jest taka klejąca mikstura, ze to nawet nie spływa a pod wpływem temperatury w kilka minut robi sie z tego kamień.

Tak czy siak, warto olej wymienic jak juz jest robiona taka akcja, bo podczas czyszenia itd. duzo syfu wpadnie i tak do cylindrów m.in. srodki do rozpuszczania tego
@bruhh: No własnie nie wiem jak, ale te wtryski są chyba jakoś inaczej osadzone, bo ten nagar dostaje sie własnie do miski. Musze jeszcze poczytać jak to jest zbudowane, że to jest możliwe.
horrendous - @bruhh: No własnie nie wiem jak, ale te wtryski są chyba jakoś inaczej o...
@horrendous: ale #!$%@? konstrukcja. Tutaj to problem polega na tym, ze nieszczelny wtrysk wali cisnieniem wlasnie na zewnatrz ale pcha tez pod pokrywe zaworów, stad ten nagar.