Wpis z mikrobloga

Jak czasami obserwuję etapy szukania mieszkań przez znajomych, to wygląda to mniej więcej tak:

"No tak myślę o jakichś bliskich obrzeżach, żeby było blisko do tramwaju itd. A Jagodno? hehe no słyszałem o tej patodeweloperce, będę unikał."

Potem następuje weryfikacja marzeń, przeglądanie cen blisko centrum itd.

I po miesiącu:

"Anon, opowiesz mi o trochę tym Jagodnie, jak tam się mieszka?"

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#wroclaw #berrytown
  • 12
@Murasame: szkoda trochę tego Jagodna. Był potencjał na fajne osiedle, całkiem blisko do centrum, ale niestety miasto spartoliło wszystko. Brak szkoły, mega gęsta zabudowa, jedna droga na kilkanaście tysięcy ludzi, jaja z tramwajem. Kilka prostych rzeczy mogło zmienić Jagodno w świetne miejsce, ale z naszymi władzami wyszła depresyjna #!$%@? z domkami oddalonymi od siebie o 20 centymetrów (tak, właśnie takie budują teraz przy Asfaltowej) xD
@Ogau:

Szkoła jest. Ale genralnie tego typu rzeczy nie są problemem. Szkołę, centrum handlowe czy sklepu kiedys można zbudować, nawet gdzieś obok.

Problemem jest to, że słabo wybudowanych bloków już się nie zburzy. Nawet głupich dróg rowerowych nigdzie nie ma. Jest jedynie droga rowera na Buforowej a jak już się chce dojechać gdzieś dalej to jest tragedia.
Szkoła jest.


@Murasame: na Wojszycach, co tylko spotęguje korki na Wojszycach i Jagodnie

genralnie tego typu rzeczy nie są problemem. Szkołę, centrum handlowe czy sklepu kiedys można zbudować,


@Murasame: no chyba, że większość działek sprzedałeś deweloperom i nie zaplanowałeś z sensem działek pod usługi i szkoły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nawet gdzieś obok


@Murasame: żeby jeszcze bardziej zwiększyć korki. Genialne, bo przecież miasto chce zniechęcić
@Ogau:

Może dlatego bo osiedlowych ulic nie ma? Aktualnie trzeba albo przeciskać się między pieszymi na chodniku albo na jednopasmówce pomiedzy zaparkowanymi i jadącymi autami. Te drogi istnieją tylko teoreotycznie a w praktyce to jeden wielki dziki parking.
@Murasame: to osiedlowych ulic nie ma czy są zastawione? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale w ogóle po co wjeżdżać w te uliczki na dłużej, niż kilkanaście sekund, żeby dojechać do miejsca docelowego? Jedziesz Buforową i odbijasz pod wskazany adres. Z jednej strony najdalsze zabudowania są 300 metrów od Buforowej, a z drugiej 600. Serio nie widzę sensu budowy DDR w takich miejscach. Na osiedlowych uliczkach z ograniczeniem
@Murasame jedyne czego nie ma na jagodnie to miejsc postojowych, reszta sie buduje lub ma zarezerwowane miejsce. Nie mow o szkole na asfaltowej bo wojszyce maja o to nieuleczalny ból dupy xD
@Murasame wolalbym juz mieszkać na Jagodnie niż na Psim Polu gdzie też #!$%@? nowych bloków tam gdzie się da

pod względem bycia zadupiem Psie Pole bije na głowę Jagodno
@mkorsov:

Dlatego zdecydowałem się na Jagodno. Można się śmiać z tego jak to jest zorganizowana intrastruktura i jak buduje się bloki ale położenie nie jest złe. Autobusem bez problemu da się dostać szybko pod dworzec główny a zatwierdzony jest już plan budowy nowej trasy autobusowej. Dodatkowo jeszcze dosłownie tuż obok wjazdu na autostradę co dla kogoś takiego jak ja, z rodziną na wschód od Wrocławia, jest ogromnym plusem.
@KetevaN: Tak, z Jagodna do A4 mam jakieś 15 min autem a potem prostu w Opolskie. Z żadnego innego miejsca we Wrocławiu nie miałbym tak wygodnego dojazdu w rodzinne strony.