Wpis z mikrobloga

@Docent_Jan_Mula: z tym się zgadzam- jak wspomniałam, sama nie rozumiem, dlaczego są różne te progi. I serio chciałabym się dowiedzieć dlaczego w sumie tak jest.
Ok, rozumiem- chodzi Ci o to, że długość życia pogłębia dodatkowo tę nierówność. Ma to sens. Ja po prostu z góry zakładam, że to nierówność i nie potrzebowałam dodatkowych argumentów takich jak Twój. Dzięki za wyjaśnienie.
co ma do tego długość życia kobiet- przecież to nie ich wina, że dłużej żyją


@hellyea: a KTORA PLEC czesciej pracuje w zawodach niebezpiecznych, gdzie panienki nie pojda przeciez do pracy jako smieciarz, bo uwlacza to jej godnosci i najlepiej to ona by chciala cale zycie pazurki robic na umowie zlecenie albo stukac w kąkuter?

Dlaczego kobiety wiec nie walcza o parytety w pracach wymagajacych sily, a walcza w pracach na
emerytura kobiet jest niższa bo jest rozciągnięta na więcej lat,


@Qullion: KŁAMSTWO!
Przy wyliczaniu stawki emerytury ZUS bierze pod uwagę przewidywany pozostały czas życia BEZ podziału na płeć.

Za to są inne powody.
Powód niezależny od systemu emerytalnego - panie często zarabiają mniej więc 'odkładają' mniej.
Oraz powód który pewnie chciałeś przytoczyć, ale coś się pomyliło:
- panie mają niższy wiek emerytalny więc mogą 'odkładać' krócej, co skutkuje niższą sumą do
Ale nie rozumiem, co ma do tego długość życia kobiet- przecież to nie ich wina, że dłużej żyją.


@hellyea: Przyjmijmy sytuację że mężczyzna i kobieta odłożyli na konto emerytalne po 1.000.000zł (żeby było łatwiej liczyć)
Skoro mężczyźni średnio na emeryturze żyją 3 razy krócej to powinni mieć 3 razy większą emeryturę żeby móc tą swoją kwotę w całości wykorzystać. Na chwilę obecną jest tak że z tego przyjętego miliona facet wykorzysta