Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi jakoś wytłumaczyć albo wysłać jakieś źródło informacji potwierdzające, że ten #kredyt2procent to jest serio 2%, a nie 2% + marża? Nie mogę pojąć czemu na wszystkich symulacjach od banków itd. marża nie jest brana pod uwagę w pierwszych 10 latach... #kredythipoteczny
  • 5
  • Odpowiedz
@anulap94 istotny jest wskaźnik W który został opublikowany na 7.14 i oferty banków w stałym oprocentowaniu też mają stała stopę 7.14, Dlatego jak to podstawisz do wzoru to wyjdzie Ci realnie 2 procent.
Jeśli ktoś twierdzi że będzie tak przez 10 lat to wróży, po 5 latach będzie ewaluacja i wtedy dowiesz się nowego współczynnika W i nowej stałej stopy 5letniej.
w symulacji podają co podają żeby ładnie wyglądały niskie koszty.
  • Odpowiedz
@anulap94: marża to składowa oprocentowania w kredytach o czasowo stałej stopie oprocentowania, tak więc 2% to 2% przez pierwsze 5 lat, i najprawdopodobniej 2% przez następne 5 lat jeśli stopy procentowe nie będą powyżej ~8 pp.
  • Odpowiedz
  • 0
Dobra, czaje. Dzięki! A macie jakieś info może że jak sie składa samodzielnie wniosek do banku to idzie szybciej niż przez doradce? Coś takiego powiedziała jakaś babeczka w Pekao moim znajomym... (KRAKÓW)
  • Odpowiedz
@anulap94:

A macie jakieś info może że jak sie składa samodzielnie wniosek do banku to idzie szybciej niż przez doradce? Coś takiego powiedziała jakaś babeczka w Pekao moim znajomym... (KRAKÓW)


raczej jest odwrotnie, dobry doradca czesto juz zna sie dobrze z ludzmi z banku i ma swoje sposoby
  • Odpowiedz
@anulap94 najlepiej jak posrednik ma znajomości, albo w mniejszych miastach. Tam gdzie duży ruch wnioski potrafią bardzo długo czekać zanim zostaną wprowadzone do systemu, zanim BIK Ci sprawdza.
Słyszałem historię gdzie komuś było obiecywane że juz zaraz wniosek będzie wprowadzony i tak przez 2 tygodnie. Papiery wyciągnięte i złożone w innym oddziale poszły znacznie szybciej.
Teraz to trochę loteria.
generalnie mogę bredzić bo nie znam się na temacie ale jako że sam
  • Odpowiedz