Wpis z mikrobloga

Może jest na mirko ktoś, kto ma doświadczenie w zakładaniu i pielęgnacji trawników. Sprawa wygląda tak, że przy nowym domu wczesną wiosną nawiozłem ziemię polną pod trawnik. Następnie wysiałem trawę Barenbrug RPR i posypałem azofoską. Po jakimś czasie zaczęła rosnąć, ale w międzyczasie okazało się, że ziemia jest okrutnie zachwaszczona (w większości chwastnicą) i miejscami zaczęły one dominować nad trawą. Dodatkowo pojawiły są miejsca, gdzie ziemia jest bardzo zbita i twadra i tam nic do tej pory nie wyrosło. Chciałbym jakoś ten trawnik uratować, bo jednak trochę kasy i czasu poświęciłem, aby cokolwiek z nim zrobić. Myślałem, żeby zrobić oprysk na chwastnicę, następnie przejechać wszystko areatorem i w miejscach, gdzie są płaty gołej ziemi zrobić dosiewkę trawą samozagęszczającą z domieszką czarnoziemu. Warto, próbowac? Czy jednak nastawić się na to, że wszystko zostało zepsute już na starcie i pozostaje zaoranie i sianie od nowa?

#trawnik #ogrodnictwo #ogrod
klintoniusz - Może jest na mirko ktoś, kto ma doświadczenie w zakładaniu i pielęgnacj...

źródło: 90bfeca9d124905bfaeb7714d545b08f

Pobierz
  • 4
@johnblaze12345: jak się narobiłeś to próbuj ratować. Na chwastnice jest środek puma bodajże. Nie wiem czy chcesz pryskać punktowo, czy po calosci. Przeczytaj/sprawdź, czy młoda trawa nie jest na to wrazliwa. Uważaj na dzieci i zwierzęta z tym opryskiem.
Nie wiem czy nawóz na świeżo wysiane nasiona to dobra kolejność. Może wypaliło coś

Siałem rok temu latem substrala sport (ma 50proc RPR). Wyglądał #!$%@? przez długi czas. Dopiero niedawno się wyrobił.