Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, z punktu widzenia korpo jakie są korzyści z powrotu pracowników do biura choćby na jeden dzien w tygodniu? Ja mam umowę zdalną ale wiem od ziomków, że HRy zaczynają wymagać pojawiania się w biurze minimum raz w tygodniu. to samo slysze od znajomych z innych korpów. po cholere? Czemu nie można zrobić jak w firmie sąsiada, gdzie zapytali każdego z osobna wprost czy chce chodzic do biura, z 500 ludzi chciało wrócić na stałe 70, drugie tyle okazjonalnie, wiec zamkneli stare wielkie biuro i wynajeli takie na 100-150 osób i wszyscy są zadowoleni. #korposwiat
  • 8
@rudelusterko nie ma. Koszty biura są ogromne licząc media, kawy, herbaty i inne pierdoły. Jeszcze jak rzeczywiście np. ludzie z Wrocławia pracują tylko z sobą to ma to jakiś sens, ale jak ja jestem z Wrocławia i nie pracuje z nikim z mojego miasta no to sensu nie ma żadnego. Na szczęście u mnie nie będzie powrotów do biura :D
@rudelusterko: u mnie to już doszło do trzech dni lokalnie, pewnie do końca roku wróci do 5 dni. Już się nam kluczowe osoby zwalniają wprost wskazując powód, produktywność spadła do 40% normy (jak ktoś kładzie papier, to już ma wylane, tak jak ja) a HR się "zastanawia" co się dzieje... W tym tempie na koniec roku zostaną tam sami nieudacznicy, co już roboty nie zmienią do emerytury chyba.
@rudelusterko: Bo chcą pokazać, udowodnić że wynajem całych biurowców, pięter który sporo kosztuje to potrzebny koszt. HR często, gęsto muszą pracować stacjonarnie więc innych też chcą udupić XD No i jak gdzieś tam daleko w zarządzie głównym na cały świat widzą koszt biur w Polsce i umowę podpisaną na ileś lat, to nie będą tacy skorzy do przeniesienia się do tańszych krajów bo są w jakiś sposób związani. Te ostatnie słyszałem
Powiedzcie mi, z punktu widzenia korpo jakie są korzyści z powrotu pracowników do biura choćby na jeden dzien w tygodniu? Ja mam umowę zdalną ale wiem od ziomków, że HRy zaczynają wymagać pojawiania się w biurze minimum raz w tygodniu.


@rudelusterko: lepsza komunikacja, lepszy nadzór nad projektami.
@Anakee no kurcze średnio, zespoly międzynarodowe, managerowie w UK albo w Stanach, PMi też rozsiani, no dla mnie absolutnie bez sensu. HRy kazały wrócić i tyle, u kolegi z zespołu interweniowal manager i nic nie wskórał
no kurcze średnio, zespoly międzynarodowe, managerowie w UK albo w Stanach, PMi też rozsiani, no dla mnie absolutnie bez sensu.


@rudelusterko: wtedy nie, ale jak masz lokalny zespól to tak :)