Wpis z mikrobloga

Mirki, Mireczki i Mirabelki moje Kochane, potrzebuję rady!
Po wielu latach w #seo stwierdził żem ja, że chcę spróbować drugiej strony medalu i przejść do #performance #googleads, aby pokryć #sem tak jak należy. Znajomość #ads mam na tyle, na ile pozwalała agencyjna i częściowo inhouse'owa praca - samodzielnego prowadzenia kampanii od A do Z nie było (kilka lat temu coś tam rozrywokowo jednostkowo puszczałem), a działania raczej gdzieś wędrowały dookoła wymiany danych (i zabierania mi ruchu z brandu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), stąd estymuję mój exp na poziomie #kiciochpyta i mocnego trucia dupki. Z rearchu i ogólnych rozmów z ludzikami mam feedback wskazujący, że przeskoczenie do PPC z SEO powinno być relatywnie płynne ze względu na ogólne zrozumienie infrastruktury #google, ale ofc nie znalazłem żadnego robaczka, który by przeszedł taką drogę. Tutaj pojawia się główne pytanie, bo nie szukałem pracy na total juniorskim stanowisku od.. no długo .. jak wygląda entry level do #performance'u? Przescrapowałem sobie kilkadziesiąt ogłoszeń juniorskich i wszystko ma minimum rok doświadczenia.(,), rozumiem, że osoba do przyuczenia to obciążenie & koszty itd. ale serio staże do perfo trwają rok?

Czy mamy na pokładzie jakichś ninja speców, którzy przeszli podobną drogę? Może jest ktoś, kto chciałby spotkać się na browarka w #gdansk #trojmiasto (zdalnie też jestem otwarty!) i tak po prostu pogadać, podzielić się swoim feedbackiem i ew. jakimiś poradami, jak i gdzie zacząć?

A gdyby ktoś miał jakiś otwarty wakat lub znał kogoś, kto zna kogoś, kto zna kogoś od kogoś, kto chciałby przygarnąć na przyuczenie do Performance osobę z doświadczeniem inhouse'owym & agencyjnym z SEO (wierzę, że coś jednak na ppc będę w stanie przełożyć ()) - to będę niezmiernie wdzięczny!
  • 5
serio staże do perfo trwają rok


@wojgal: no co ty, gdzie. Nie wypowiadam się za cały rynek, bo od kiedy pracuje zdalnie nie mam z nim zbyt wiele styczności, ale próg wejścia zawsze był niski. Co oczywiście ma przełożenie na $$. W większości wypadków na juniora wystarczyło robienie czegoś około marketingowego. Doświadczenie w SEO stawia cie wysoko powyżej przeciętnego kandydata. Tylko jak będziesz aplikował gdziekolwiek to błagam powtórz sobie podstawy, bo
@wojgal: czy seo czy sem to i tak planujesz kampanie na keywordsach i sem jest w sumie prostsze, łatwiej przynosi efekt. Generalnie ustawianie kampanii w Google jest proste jak konstrukcja cepa. Jedyne co trzeba ogarniać to względnie dashboardy, trochę pojęć i celów kampanii. Jak znasz GA4 i umiesz to poustawiać pod konwersje i połączyć z GTM i GAds to juz prawie wszystko umiesz. Aplikuj normalnie na ogłoszenia i na pewno się
  • 0
@elperson: @kaspe dzięki śliczne za wskazówki i dobre słowo! Nie pozostaje nic innego jak spiąć pośladki z powtórką podstaw pod adsy, przerobić CV i pospamić rekruterów. Miłego!