Wpis z mikrobloga

Doradzicie mi? Bo nie wiem co zrobić.
Na początek streszczę moją sytuację. Jestem na drugim roku studiów (teraz idę na 3.), pracuję, więc praktycznie nie ma mnie w wynajmowanym pokoju (płacę 1350 zł miesięcznie za 24 metry), pech chciał, że Pani właścicielka wypowiedziała mi umowę (miała prawo) - sprzedała mieszkanie (rozumiem, zdarza się). Nie mam złej kondycji finansowej, myślę, że jak na studenta to całkiem dobrą, natomiast nie wiem co zrobić.
Na pewno przez rok chcę jeszcze mieszkać w #katowice (ze względu na pracę/ praktyki, przyjaciół/ pracę licencjacką/ działalność w organizacjach).

Bo mogę teoretycznie:
1. wynająć mieszkanie i płacić 2 tys. miesięcznie - według mnie to jest nieopłacalne, bo i tak mnie nie ma, w weekendy przeważnie wyjeżdżam i podróżuję po Polsce.
2. wynająć pokój w podobnym standardzie (ale zamiast 24m2, to jakieś 14 i płacić tę samą kwotę) - to mi się ekonomicznie nie spina.
3. wynająć pokój w niższym standardzie, tak zwany "chów klatkowy" 7-9m2 i płacić okolice 800 złotych. - niby dużo i bez życia, ale z drugiej strony, tak jak wspomniałem, mnie prawie ciągle nie ma, a wbrew pozorom to jest 550 złotych miesięcznie oszczędności, które mogę przeznaczyć na coś innego (giełda/ hobby/ poduszka finansowa).
4. spróbować wynająć akademik - myślę, że okolice 600-700 złotych - tylko znowu dojazdy do pracy zaczęłyby wynosić ponad 40 minut w jedną stronę i jest ryzyko, że nie dostanę jedynki.

Bo ogólnie plan mam taki, że chcę przycisnąć, zrobić dochody i wziąć kredyt 2%, żeby kupić mieszkanie i spłacać już sobie na przyszłość. Ze spłatą się nie boję, bo będę miał pomoc, tylko największym problemem są właśnie te dochody, a na razie mam najniższą, niefortunnie potrzebuję minimum x2 tyle.
Myślałem nad czymś własnym albo drugim etacie zdalnie - w międzyczasie ciągle szukam. Więc przy okazji się ogłoszę, że chciałbym zacząć karierę z #googleads #marketing, miałem podstawy na uczelni + jakieś kursy z google umiejętności jutra, więc jakby ktoś chciał przygarnąć, to z chęcią się podejmę wyzwania.

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru ;)

#studbaza #pracbaza #katowice #slask #marketinginternetowy #pracazdalna

Ps. Z chęcią zapoznam się z Waszym zdaniem, to, że macie na jakiś temat inną opinię, wcale nie oznacza, że jest gorsza, a ja nie lubię się zamykać w bańce.

Co zrobiłbyś na moim miejscu?

  • Wynajął mieszkanie DROŻEJ 11.3% (9)
  • Wynajął pokój w podobnej cenie do obecnego 17.5% (14)
  • Wynajął pokój w niższym standardzie TANIEJ 51.2% (41)
  • Wynajął akademik i tracił czas na dojazdy 20.0% (16)

Oddanych głosów: 80

  • 5
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: z tym kredytem to na spokojnie, bo potrzeba ci będzie umowa o pracę, najlepiej na czas nieokreślony, parę lat stażu pracy minimum no i wiek, warto byś był starszy, bo za to, że jesteś młody dostajesz ujemne punkty. To tak na krótko. Oczywiście jakbyś brał z kimś, to by było łatwiej, ale solo to w cale nie tak od buta wziąć kredyt.