Wpis z mikrobloga

#elektronika #elektryka

Możecie mi powiedzieć w jaki sposób podłączyć włącznik do zasilacza i listew LED? Jakbym miał schemat myśle że bym ogarnął, ale nie potrawie jakoś tego zwizualizować. Będzie regał 4 piętrowy, na każdym z nich taśma LED 8W, znalazłem zasilacz, jest na nim napisane że moc znamionowa to 10W, a przełącznik który znalazłem ma maksymalną 5W, czy to będzie działać? Poza tym - w jaki sposób to podłączyć? Włącznik jeden na wszystkie taśmy.
  • 57
@Parspakop: Masz 4 tasmy po 8W. Czyli 32W w sumie.

P=UxI
I=P/U

32/napiecie na jakie sa diody i bedziesz wiedzial ile pradu zra. I zobaczysz czy przelacznik da rade.

To ze zasilacz moze dac 10A nie oznacza ze tyle daje. Daje tyle ile potrzebuja odbiorniki. To jst tylko informacja ile moze dac max. ALe nie da wiecej niz odbiorniki potrzebuja.
@gorzki99: Nie no, wiesz co - wiem że może się wydawać że mam dwie lewe ręce po tym co napisałem, ale niestety tak mnie przygotowala do tego szkoła, nie była to stricte elektryczna, tylko z elementami elektryki i elektroniki, według schematu łączyłem wiele razy, ale sam nigdy jakoś nie umiałem takiego stworzyć, to że pomyliłem wartości i nazewnictwo też nie przemawia na moją korzyść, ale wierzę że nie masz mnie za
ale wierzę że nie masz mnie za kompletnie kompletnie upośledzonego :D Pozdrawiam :)


@Parspakop: NIe miras totalnie nie o to chodzi. Sam fakt ze zapytales juz dobrze o Tobie swiadczy. Lepiej zapytac niz dac sie ubic. A niektorzy maja jakis taki lek przed zapytaniem. Wstydza sie czy co? Nie mam pojecia.

Chodzi o cos innego - zapytales o tak podstawowa rzecz (dla mnie - elektryk od 20 lat) ze sie przestraszylem.
@gorzki99: Nie nie nie, właśnie ja powiem w ten sposób że dziękuje Ci za troskę bo wiem że napisałeś to z sercem, a nie żeby mi ubliżyć :) Ostatnia rzecz, bo znalazłem tego typu zasilacz - https://allegro.pl/oferta/zasilacz-12v-120w-10a-ip20-do-tasm-led-cctv-7558631240, będzie on w porządku? Jak rozumiem po lewej gniazda są od zasilania, uziemienia a po prawej do jakiegoś sterowania? Będzie on całkowiice niewidoczny, dlatego nie za bardzo chcialbym przepłacać :)
może teraz?


@Parspakop: L N i zanczek uziemienia to zasilanie 230V. COM to zaciski "0V" (zwane minusem) a +V to "plus"
Na plusie montujesz wylacznik.
Mialem iedys podobny zasilacz - bawie sie troche :) Ale on nie mial zadnego zabezpieczenia i spalilem dziada :P Tobie to nie grozi bo podepniesz raz i po temacie.