Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie ostatnio komputer. Do pracy, ale chciałem zobaczyć jakąś nową grę, by popatrzeć jak działa, uber grafika, nieskończone fpsy i inne takie.
Niestety karta graficzna była uszkodzona, oddałem ją na serwis, wsadziłem kartę ze starego kompa, no i musiałem odwlec oglądanie nowych ładnych gierek na kąkuterze. Ale nabrałem takiej ochoty na granie, że odkurzyłem starą dobrą #eu4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dawno w to to nie grałem, dużo się pozmieniało. Zagrałem sobie Wenecją z zamiarem, by skopać tyłki kebabom i może postawić na nogi wielką Italię. W sojuszu w Wielką Polską podgryzaliśmy Osmanów z jednej strony, synowie Egiptu podgryzali ich z drugiej. Szło tak gładko, że pomyślałem, może uda się przywrócić Cesarstwo Rzymskie. Ale nie - agresywna ekspansja i jakieś inne ujemne współczynniki, które utrzymywały koalicję HRE przeciwko mnie skutecznie nie pozwoliły zrealizować planu (_ )

No to pomyślałem, że ogarnę sobie wpływy handlowe - padło na deltę jakieś rzeki w Gudżaracie. I sobie wyrąbałem korytarz lądowy z Rzymu prosto do Indii. Tylko w międzyczasie musiałem walczyć z Wielką Polską, którą wyhodowałem na własnej piersi, bo postanowili zagwarantować Mamelukom niepodległość ()

Fajna gra, cześć rzeczy zapomniałem, części nie rozumiem, ale spiski, polityka, knucie i niespodziewane zwroty akcji to jest to ( ͡ ͜ʖ ͡)

I tak na pierwszym ekranie mamy 1752 rok, gdzie działał już Kanał Sueski, a korytarz do Indii był w budowie...
Pobierz Majku - Kupiłem sobie ostatnio komputer. Do pracy, ale chciałem zobaczyć jakąś nową g...
źródło: eu4
  • 7
@DeoMondeo wszystko w jednym kawałku jest? jest, proszę mi nie szkalować wielkiej Italii ( ͡ ͜ʖ ͡)
w sumie, oprócz Italii, wygląda to jak podboje Aleksandra Wielkiego, tak miało być ( ͡° ͜ʖ ͡°)-