Wpis z mikrobloga

Czy to normalne i legalne, że w tym kraju nie da się w pewnych okolicznościach kupić samochodu za gotówkę?

Przykład : otomoto #!$%@? jest ogłoszeniami o sprzedaży od ręki albo prawie od ręki samochodów w cenie do 200k, gdzie po analizie ogłoszenia /telefonie jest info o tym że nie sprzedadzą auta z gotówkę. Oczywiście w grę wchodzi tylko ujowy leasing/kredyt na chory % i tylko realizowany przez tą konkretną firmę. W moim zakresie wyszukiwań to ponad połowa ogłoszeń. Oczywiście ogłoszenia w żaden sposób nie są kateogoryzowane i wyglądają jak normalne ogłoszenia, z ceną zakupu. Nazywy firm pominę, bo na pewno sporo osób się już z tym spotkało.

Da się to gdzieś zgłosić do jakiegoś UOKIKu / inspekcji handlowej? Ja rozumiem rabat za to, że ktoś bierze jakiś nieopłacalny leasing, ale udawanie że auto jest w jakiejś cenie a nie można po prostu przyjść z gotówką go kupić?

#motoryzacja #uokik #auto #samochody
  • 5
@Wernher_von_Braun: Aaaauto opiera swój biznes na fejkowych ogłoszeniach. Nie zdarzyło Ci się znaleźć fajną ofertę na używkę, zadzwonić z rezerwacją, pojechać zobaczyć po czym dostać info, że właśnie się sprzedała? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mojemu wujkowi sprzedali auto, które miało dowód rejestracyjny zatrzymany przez policję. Odradzam z całych sił.
A Carsmile oferuje wyłącznie leasing/wynajem. Takie mają główne PKD, czyli 64.91.Z - tu nie mam żadnych doświadczeń, więc
@Wernher_von_Braun:

Czy to normalne

Oczywiście, że nie jest to normalne. Aczkolwiek na twoim miejscu pojechałbym po prostu do salonu danej marki zapytać się o auto które chcesz, ja przez moment pomagałem ogarniać leasingi ludziom i zdarzyło się parę razy, że auto które oni ''mieli'' poszło do klienta ode mnie po prostu.
Taka działanie jest zwykłą januszerką oraz cwaniactwem równym sprzedaży kołder i garnków emerytom.