Wpis z mikrobloga

Czy któryś z Mirasów jest dobrze oblatany w #clo ? Przyszła mi jakiś czas temu koperta 30g z USA - nagroda z konkursu, osoba wysyłająca wpisała wartość 5$ a #pocztapolska policzyła mnie prawie 30pln wszystkich opłat?

#tracking
  • 8
  • Odpowiedz
@Rain_: To ja na 30pln opłat bym nie narzekał... Cło płacisz od wartości towaru i kosztòw wysyłki. Policzyli sobie to razem, przeliczyli z $ na pln i tak im wyszło. Cła z USA mocno poszły w górę za Trumpa... Taka przesyłka powinna iść jako GIFT
  • Odpowiedz
@Rain_:
Opłaty celne nalicza właściwy Urząd Celno-Skarbowy i następnie zleca Poczcie pobranie tej kwoty od odbiorcy. Cło naliczane jest od wartości celnej towaru (wlicza się w to też koszt przesyłki), a następnie do otrzymanej kwoty dolicza się VAT (zazwyczaj jest to 23%).
Do tego PP dolicza 8,50 zł opłaty za pośrednictwo celne i pobranie należności celnych.

Na stronie https://emonitoring.poczta-polska.pl/ po wpisaniu nr przesyłki i kwoty pobranych należności (ale tych przez skarbówkę),
  • Odpowiedz
@Rain_: Prawo międzynarodowe, coś ze wspólnego handlu ecc... Na całym świecie tak działa. Może i podatek cukrowy płaciłeś:)) Do 20$ masz GIFT tam nic nie płacisz ale to musi zadeklarować przy wysyłce nadawca
  • Odpowiedz
@Rain_:
Zaznaczenie "gift" na deklaracji celnej nic nie daje. UCS w 99,99% to podważy, jak nadawcą nie jest osoba prywatna. Unia zlikwidowała zwolnienie z VAT do kwoty 22 Euro.
  • Odpowiedz