Wpis z mikrobloga

@Swallow25: na jakiej podstawie sądzisz, że cukier jest zdrowy a słodziki nie ? aspartam to ester metylowy dipeptydu rozkłada sie na dwa aminokwasy - fenyloalaninę i kw. asparaginianowy. Cukier powoduje dramatyczne spustoszenie metaboliczne w organizmie. Żarcie cukru a ty bardziej cukrów prostych nie jest zdrowe.
@Swallow25: cukry proste. to cukry proste. cukier biały ten co jemy pochodzi z buraka cukrowego - czyli jest "naturalny" choć pozyskiwany w procesach które sa mocno chemiczne. Słodzik - aspartam - najczęściej stosowany, jest mniejszym obciążeniem metabolicznym dla organizmu (przeliczając na wrażenie słodkości) niż cukier biały /cukry proste.
@Swallow25: ja #!$%@?. dobranoc. jedz więcej gofrów ze śmietaną. w końcu mielina to tłuszcz i jak widać trochę by ci się jej przydało. ekspertko od żywienia i biochemii człowieka.
@Tichy: Ja swojego Harpera już dawno spaliłam, od razu po zakończonym romansie z biochemią :p Katedra Biochemii to zuo. Może na początek jakieś lżejsze klimaty polecaj, Biochemia w zarysie, J.G.Salway?