Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków którzy już mają bk2 albo zaraz podpisują, jakie macie pierwsze raty w okresie karencji i w jakim banku? Dostałem prospekt z pkobp przed podpisaniem umowy a tam 1 rata w okresie karencji 5400zł xd, później 7 rat po 3k i dopiero po karencji normalnie 2k. Nie wydaje mi się to normalne, szczególnie ta 1 rata.
#kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 14
  • Odpowiedz
@Nikodem wszystko zależy kiedy nastąpi wypłata kredytu, pierwsza rata może być po prostu za okres dłuższy niż miesiąc. U mnie np harmonogram zakładał wypłatę 8 sierpnia a pierwsza rata ma być 20 września. Raty odsetkowe możesz sobie bardzo łatwo policzyć
  • Odpowiedz
@Nikodem: wszystko zależy kiedy będzie uruchomiony kredyt. Jest założone, że od wypłaty kredytu do pierwszej raty minie więcej niż miesiąc. To są odsetki za okres dłuższy niż jeden miesiąc. Późniejsze raty są już równo co miesiąc.
  • Odpowiedz
@Nikodem: jaka kwota kredytu i okres kredytowania? Te odsetki są za duże jak na 1 transze 100k. Zresztą mając dane o które pytam sam możesz policzyć ile wyniosą. Wtedy będziesz wiedział co pokazuje symylacja
  • Odpowiedz
@Nikodem: Dostałeś może wyjaśnienie z banku dlaczego liczą od razu odsetki od całej kwoty zadłużenia, a nie od poszczególnych transz? Mam taką samą sytuację u siebie. Mój doradca rozkłada ręce.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@sochinho to masz słabego doradcę:). Wynika to z faktu, że bank nie wie kiedy będą wypłacane transze więc idzie na łatwiznę i robi przyklad od razu dla całości
  • Odpowiedz
@Nikodem powinni wiedzieć bo dostali harmonogram z dokładnymi kwotami ale najwidoczniej go zlali. A na umowę długo czekałeś od momentu otrzymania decyzji? Jeśli chodzi o doradcę to mam na myśli doradcę z banku, który nie da się ukryć, że nie ogarnia. :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@sochinho Jestem przekonany, że go zlali. Co do umowy to jeszcze czekam xd. SMS'a z pko dostałem 23 sierpnia, że jest rozpatrzony pozytywnie, myślę że w przyszłym tygodniu podpiszę.
  • Odpowiedz