Wpis z mikrobloga

#dentysta #stomatologia #stomatolog #zeby #pytanie #pytaniedoeksperta #implanty

Miesiąc temu miałem wstawiane 2 implanty zęba, jeden się trzyma, drugi się zaczął chwiać i pani która to robiła przykleiła go do sąsiednich zębów aby go usztywnić i mógł spokojnie się przyjąć.
I moje pytanie jest następujące: czy można już chodzić na siłkę? Bo coś mowila na początku o wysiłku fizycznym ale już minął miesiąc, kości mi rdzewieją.

Ktoś byl w podobnej sytuacji i może się wypowiedzieć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 26
@Tony76: a po jakim czasie od wszczepienia ten implant się chwieje? @Raptrax to jakaś powszechna technika stabilizacji chwiejących się implantów?
W kwestii zakazu wysiłku fizycznego po zabiegu, chodzi o zwiększenia ryzyka wystąpienia silnego krwawienia. Aczkolwiek lepiej zawsze zadzwonić i zapytać się swojego dentysty o każdy aspekt dotyczący leczenia.
  • 0
@Jamniki2: pytałem mówiła że nie mogę ale wole mieć info z różnych źródeł i później podjąć samemu decyzję bo już się raz przejechałem ufając jednemu "specjaliście"
A jak ktoś tu na własnym przykładzie się wypowie to akurat cenne info
  • 0
@Jamniki2: generalnie to i tak pójdę ale liczyłem że ktoś tu się wypowie kto też ma implanty i powie że chodzil i nic mu nie było no ale cóż ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tony76: ja mam jeden implant i nie chwiał się w ogóle. Zacząłem ćwiczyć (kardio) chyba po 2. tygodniach. Implant zaczął reagować na nacisk językiem po 3. miesiącach od wszczepienia (więc ćwiczenia raczej nie były przyczyną, bo inaczej zacząłby boleć po tych dwóch tygodniach, gdy zacząłem ćwiczyć), i po 5. dniach przestał i już nigdy nie bolał. Może mi się jakieś żarcie wbiło w miejsce implantu, nie wiem.
Skoro implant Ci się
  • 0
@SkrytyZolw: po tygodniu od wszepienia implantu, na drugi dzień mi na to założyła tymczasową koronę i tydzień później nasionko słonecznika jakoś tam weszło między dziąsło a implant i zaczął się chwiać. Podobno mam jakiś obrzęk dziąsła czy coś i że jak się zagoi to przestanie się chwiać
@Tony76: ja nie miałem żadnej tymczasowej korony (miałem po prostu samo dziąsło, a pod dziąsłem śruba. Unikałem jedzenia po tej stronie przez 2 tygodnie), a łącznik miałem zakładany dopiero po 4. miesiącach od wszczepienia implantu.
@SkrytyZolw Powinno się robić tak jak u @Tony76 (od razu tymczasowa korona (bez sensu? Przecież implant może się zruszyć (bo działają na niego większe siły) i nie przyjąć?)) czy jak u mnie (łącznik i korona po
@Raptrax: tak żem czuła, że coś tu nie gra.

@Tony76: ogólnie opisane przez Ciebie postępowanie nie brzmi najlepiej. Implant musi się zintegrować z kością zanim zostanie obciążony. Idź czym prędzej do swojego implantologa i niech to naprawi. Ale nie przyklejając chwiejacy się implant do zębów sąsiednich.
  • 0
@SkrytyZolw: ale przed tym zabiegiem ona mi powiedziala że to tak może wyglądac i że to jest normalne bo ten zabieg wszczepiania implantu miałem od razu w ten sam dzień po usunięciu zęba i mówiła że powinien się ustabilizować niedługo dlatego go unieruchomila przez "przyklejenie" do sąsiednich zębów abym znów czegoś nie nagryzl a jak się nie poprawi to zdejmie te koronę powiedziała
  • 0
@SkrytyZolw: i w ten sam dzień miałem też drugi implant robiony ale tam zęba nie było już od kilku miesięcy i siedzi mocno razem z koroną, gryzę normalnie i nawet już zapomnienialem że to wstawiany ząb
@Tony76: a jakie zęby miałeś implantowane i czemu musiały być usunięte? To ciekawe, że w obu przypadkach było to możliwe, do tej metody mało kto się kwalifikuje.

Pracuje z implantologiem, ale o takiej metodzie stabilizacji implantu nie słyszałam ¯\(ツ)/¯ Ale skoro byłeś informowany to spoko, to najważniejsze. Zadzwoń sobie tam jutro i dopytaj o ćwiczenia.
  • 0
@SkrytyZolw: bo wcześniej (jeszczce w latach szkolnych) leczyłem zęby u dentystki która nie do końca wiedziała co robi i po latach zaczęły mnie boleć akurat to co mi leczyła z czego jeden się złamał. Poszedłem prywatnie do stomatologa i się za głowę złapał jak zobaczył te jej dzieła sztuki, mówił że pierwszy raz w swojej karierze widzi żeby ktoś tak zęba plombował i że nie dziwne że się złamał, raczej dziwne