Wpis z mikrobloga

  • 0
@spanzik swoim istnieniem, na początku jeszcze zabawne było jak chcieli #!$%@?ć torebkę lui witą za 30 eur, mówiłem im że to gówno jest warte najwyżej 5 i wykrzykiwali tureckie zaklęcia, ale pod koniec to już się stało mocno męczące
  • Odpowiedz
  • 1
@najciemniej ogólnie każdy Turek wydaje się jakby chciał cię #!$%@? na każdego szekla jakiego masz w kieszeni, ludzi w #!$%@? i jeszcze więcej, wszędzie czuć wzrok Turków, a do tego jak się wyjedzie kawałek w głąb turcji od Alanyii to bieda taka, że Dowbor by musiala każdy dom pokolei w pierwszej lepszej wiosce wyremontować.
  • Odpowiedz
  • 0
@Aguirre_gniew_brzozy #!$%@?, ja sobie w hotelu siedzę i przychodzi mi jeden #!$%@? i oferuje full masaż tirty ojro, a chwilę później drugi #!$%@?, że za ten ojro zabierze do hawana klab najlepszy klub w mieście. #!$%@?ć tu idzie.
  • Odpowiedz
  • 1
ogólnie każdy Turek wydaje się jakby chciał cię #!$%@? na każdego szekla jakiego masz w kieszeni, ludzi w #!$%@? i jeszcze więcej


@Samowski Bo jesteś w takiej części Turcji. W większości kraju ludzie zachowują się inaczej, a Kurdowie to już w ogóle są potwornie gościnni. Przedwczoraj pracownicy dużej, sieciowej stacji benzynowej wcisnęli mi na swój koszt baklawę, kawę, wodę i peta xd
  • Odpowiedz
  • 1
@BenAli w to też nie wątpię, jestem w jednym z bardziej turystycznych miast. Czytałem, że im bliżej wschodu tym bardziej konserwatyzm w ludziach mocniejszy.
  • Odpowiedz
  • 2
@Samowski Teoretycznie tak. W hotelach czasem nawet pytają, czy jesteśmy z żoną małżeństwem, bo to przybytki dla rodzin i par bez ślubu nie wpuszczają. Alkoholu tez nigdzie nie uświadczysz. Większość kobiet w hiżdżabach. Z drugiej jednak strony zdarzają się kobiety w szortach nawet.
Mnie z meczetów nie ganiają za krótkie spodnie (do kolan), ale moja żona już hidzab do meczetu zakłada, bo inaczej by pewnie mieli problem.

Im mniej turystów tym ludzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Narowski877 Opel Astra H 2008

Tegoroczna trasa to plus minus kierunek: Beypazarı, Aksaray, Hatay (ale miasto w gruzach po trzesieniu ziemi, wiec wszystko zamkniete), Mardin i w tej chwili Midyat, ale dziś planujemy wjechać do Iraku, tam się pokręcimy w Kurdystanie kilka dni i wracamy do Turcji nad jezioro Van i na północ.

Uzupełniamy wycieczę sprzed roku, gdy byliśmy też rok temu i oglądaliśmy to co jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego, Frygię,
  • Odpowiedz
  • 0
@Samowski Turcja to luksus. Przynajmniej uzywaja migaczy. Właśnie jestem w milionowym irackim-kurdystańskim Irbilu i tutaj ani kierunkowskazów ani niczego XD
  • Odpowiedz
@Samowski na bulwarze chwilę czekałem na przystanku, na plaży kleopatry byłem chwilę, do kolejki na dole się nie zbliżałem. Żadnych pokrzykiwań lokalsów.
Za to zwiedzając miasteczko 20 km od Alany przez tydzień ani jednego nagabywania. Nie wiem od czego to może wynikać. Może wyglądasz na człowieka z kasą?
  • Odpowiedz