Wpis z mikrobloga

Jak to wygląda z ofertami na b2b jako programista? Jeśli przykładowo w ofercie jest 150/h, to czy defaultowo zakłada się, że do tej kwoty pracodawca będzie jeszcze dopłacał 23% VAT, czy VAT ma być uwzględniony w tej stawce z widełek?

#programowanie #programista15k
  • 9
  • Odpowiedz
@WallGuy: vat jest przezroczysty dal firmy: płacą go, ale potem sobie zwracają. Raz na tysiąc zdaży się janusz, który poda kwotę brutto, ale wtedy to tylko dobry środek ostrzegawczy
  • Odpowiedz
@WallGuy: @Saly dla odmiany powiem że parę razy miałem w ofertach np 19-21k Gross, albo brak informacji i po dopytaniu okazało się że to brutto właśnie. Mówię że w sumie nie ogarniam tego dokładnie bo jeszcze nie mam jdg ale wszystkie firmy podają w netto bo tak łatwiej liczyć, to zwykle zdziwienie o co mi chodzi.... A finalnie to jak z UoP po prostu ma się wydawać że to więcej..
  • Odpowiedz
  • 1
@obieq: zawsze jest podawana kwota, od której musisz odliczyć zus, składkę zdrowotną i podatek dochodowy, bo jesteś przedsiębiorcą, więc tak cię traktują. Mi chodziło o kwestię samego vatu.
  • Odpowiedz
@WallGuy: tak zgadza się. Ale tu jest B2B gross czyli faktura+VAT.
A normalnie podaje się B2B net bo ten VAT jest przezroczysty.
A do Twojego na rękę to wiadomo że trzeba jeszcze odjąć.
19k gross = 15.5k net = 10.1k do ręki
19k net (24.5 gross)= 12.2k do reki
bez ulg na ryczałcie jeśli dobrze używam kalkulatora
  • Odpowiedz
Ale tu jest B2B gross czyli faktura+VAT.


@obieq: ja mam na ofercie gross a jest to kwota netto. Pisanie łączonej wartości nigdy nie ma sensu, bo:
* co jak jedna ze stron jest z innego kraju EU? Wtedy nie płaci się vatu
* co jak programista nie jest VATowcem?

więc to, że będzie przepychany VAT nie jest tak oczywiste
  • Odpowiedz